УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гриценко: позаблоковий статус не має ніякого сенсу

366
Гриценко: позаблоковий статус не має ніякого сенсу

Сьогодні у світі немає жодної країни, яка б сама могла впоратися з зовнішніми загрозами, які мають транскордонний, трансконтинентальний характер, вважає Анатолій Гриценко, голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони. Про це він заявив журналістам у Тернополі. «Позаблоковий статус не має ніякого сенсу. Це поняття зі словника минулого століття», - зазначив він.

Гриценко переконаний, що за позаблокового, «хатаскрайного» статусу не можна ефективно боротися з піратством, інформаційними атаками, розповсюдженням небезпечних хвороб, виробництвом зброї масового знищення, нелегальною імміграцією, наркотрафіком абощо. «Навіть найбільша й найсильніша у воєнному відношенні Америка сама не справляється з цими загрозами», - заявив Гриценко. Альтернативою, за його словами, може бути статус нейтралітету, що надає ООН. Втім, навіть такі країни останнім часом все більше беруть активну участь у спільних, у томі числі – військових, операціях, розуміючи, що самі не впораються з загрозами, які сьогодні є у світі.

Гриценко також пояснив, що позаблоковий статус України відповідно вимагає збільшення чисельності армії, причому зі значним призовом, підвищення військового бюджету у 3-5 разів. Але навіть ці заходи, за його словами, не є гарантією безпеки. «Якщо, наприклад, ми взяли курс до НАТО, то у разі небезпеки нам прийдуть на допомогу партнери. У мирний час ми беремо на себе певні зобов’язання, а решту забезпечують партнери, що разом перекриває всі завдання. За таких умов армія буде дешевшою, повністю контрактною».

Втім, Гриценко констатував, що після прийняття позаблокового статусу нічого стратегічно не змінилося – не внесено навіть змін до Воєнної доктрини. Голова Комітету висловив стурбованість станом української армії. «Є дві проблеми. Перша – це ресурси, які не бажають давати армії високопосадовці, а друга - кадрові проблеми, які також повинен вирішити Верховний Головнокомандувач».