УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ГПУ порушено кримінальні справи проти високопосадовців

213
ГПУ порушено кримінальні справи проти високопосадовців

Генпрокурор Віктор Пшонка повідомив, що Генпрокуратура порушила кримінальні справи щодо 26 високопосадовців колишнього і нинішнього урядів. Про це інформують у прес-службі ГПУ.

Половину з них (13) уже надіслано до суду з обвинувальним висновком. Загалом поточного року до суду спрямовано 909 кримінальних справ про корупційні злочини, 18 з яких - вчинені організованими угрупованнями.

У відомстві зазначили, що сума відшкодованих збитків, заподіяних зазначеними злочинами, зросла майже удесятеро (105 мільйонів гривень).

При цьому Віктор Пшонка зазначив, що "результати роботи правоохоронних органів на цьому напрямі є явно недостатніми і не відповідають реаліям сьогодення". "У третині регіонів держави прокурори знизили ефективність протидії кримінально-каральній корупції", - заявив він.

"Боротьба з хабарництвом, зокрема у питаннях землекористування, бюджетній системі, сфері державних закупівель, у тому числі на транспорті, не створює реальної перешкоди порушенням законності", - йдеться в повідомленні.

У ГПУ уточнили, що незважаючи на вжиті заходи, досі залишається гострою проблема корупції в судах, у системі освіти.