УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Екс-голова МНС: українські АЕС мають витримувати землетрус у 6-7 балів

375
Екс-голова МНС: українські АЕС мають витримувати землетрус у 6-7 балів

Нинішні українські атомні електростанції більш безпечніші ніж ті, що були у Радянському Союзі, і мають витримувати землетрус до 6–7 балів. Про таке повідомив екс-міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра.

"Українські атомні станції, це навіть не ті станції, які були у Радянському Союзі. Я працював 7 років на Хмельницькій АЕС оператором реактора, і те, що було навіть тоді, і те, що є зараз, як кажуть, дві великі різниці, все таки наука не стоїть на місці. Нинішні станції набагато безпечніші ніж ті, що були. Але ми маємо розуміти, що це особливо не безпечний предмет", – зазначив Володимир Шандра.

"В Україні зараз проводяться стрес-тести. Українські атомні станції повинні витримувати землетрус 6 балів, перший контур має витримувати землетрус 7 балів. Ті атомні станції, які знаходяться зараз на території України – це наступне покоління від тих атомних станцій, які знаходяться в Фукусімі", – зауважив екс-міністр.