УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Депутат НУ-НС: виборчий бар’єр в 5% - дуже високий

228
Депутат НУ-НС: виборчий бар’єр в 5% - дуже високий

При піднятті прохідного бар’єру у новому виборчому законодавстві до 5% велика кількість голосів українських виборців просто пропаде. А сама теза про підняття прохідного бар’єру може стати предметом політичної торгівлі влади навіть по відношенню до своїх союзників. Про таке заявив депутат від НУ-НС Юрій Ключковський.

«На виборах 1998 року, коли був 4% бар’єр, втрачено було близько третини голосів, тобто ці голоси нікуди не зараховувалися і ні на що не вплинули – люди проголосували, голоси пропали. При 5%, наприклад за результатами 1998 року пропало б близько половини голосів. Я боюся, що та сама ситуація повториться і тепер, оскільки із забороною блоків і в зв’язку зі вступом в дію норми про заборону участі у виборах партії, яка не бере участі у виборах протягом 10 років, партії піде маса. А це означає, що голоси будуть розсіюватися. Якщо на вибори підуть усі 180 партій, які сьогодні зареєстровані, і якщо ці партії будуть набирати, навіть від 0,1% до 2% - це вже набере багато. Ці голоси просто пропадають», - заявив Юрій Ключковський.

«Бонус – це легенда, насправді голоси і мандати розподіляються, виходячи з кількості голосів поданих за партії, які подолали бар’єр. І тоді говорять про бонус, а насправді – це порушення пропорційності. От у Росії, наприклад, партія, яка отримала 20% голосів, отримала 40% мандатів, а партія, яка отримала 40% голосів, отримала 60% мандатів. Така ситуація дуже часта, коли високий бар’єр. Тому бар’єр в 5% - дуже високий. Я маю підозру – це предмет торгівлі, навіть зі своїми союзниками. Підняли до 5%, опустять до 4% і будуть усі щасливі», - додав він.