УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Будівництво "Повітряного експресу" розпочнеться вже за кілька тижнів

240
Будівництво 'Повітряного експресу' розпочнеться вже за кілька тижнів

Між Україною та Китаєм підписані фінальні документи щодо базового національного проекту "Повітряний експрес". Будівництва швидкісного залізничного сполучення між аеропортом "Бориспіль" та Києвом має вже розпочатись у найближчі тижні. Крім цього, досягнуті рамкові домовленості щодо пільгового кредитування будівництва інфраструктурних об’єктів Київщини, зокрема Київської окружної. Про це в ефірі повідомив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.

"Щодо базового національного проекту "Повітряний експрес" 21 червня підписані фінальні документи, які дозволяють вже через кілька тижнів розпочати будівництво – це я кажу без перебільшення. Також у нас існують рамкові домовленості, наприклад, на будівництво інфраструктурних об’єктів Київського регіону. У першу чергу йде мова про початок довгоочікуваного спорудження Київської окружної. Тут мова йде про кредити. Але ж, знову таки, в Китаї є специфіка: там статус відносин між країнами визначає ступінь економічних інтересів, ступінь пільгових стосунків і документ про стратегічне партнерство прямо корелюється з вигодою для економічного партнерства. Україна після цього документу зможе значно якісніше, дешевше, і значно в більших масштабах отримувати інвестиційні ресурси Китаю, кредитні на пільгових умовах", - повідомив голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами.

Каськів зазначив, що умови, на яких підписано угоду про будівництво "Повітряного експресу", стали значно вигідніші, за стартові позиції, зокрема, підрядником будівництва буде китайська компанія, а у ролі субпідрядників виступатимуть вітчизняні, українські компанії.

Влітку 2010 року була створена робоча група “Національний проект” при Комітеті економічних реформ — органі Адміністрації Президента. У серпні десять з п'ятнадцяти запропонованих проектів були відібрані і невдовзі отримали статус національних.