УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Близнюк до 2030 року хоче зігріти населені пункти України

414
Близнюк до 2030 року хоче зігріти населені пункти України

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства пропонує затвердити Концепцію Національної стратегії теплозабезпечення населених пунктів України до 2030 року.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства.

Згідно з документом, метою стратегії є створення умов для забезпечення оптимального мікроклімату в житлових, виробничих та інших побутових приміщеннях при мінімальних витратах енергетичних ресурсів шляхом підвищення енергетичної ефективності будівель і здійснення комплексної модернізації систем теплопостачання населених пунктів.

У проекті розпорядження наголошується, що до 2030 р. необхідно скоротити споживання природного газу 30% (до 27 млн т умовного палива).

Для виконання цих завдань планується запровадити принципи конкуренції на ринках суміжних з природними монополіями (виробництво і постачання тепла), зняти заборону на приватизацію джерел генерації теплової енергії, перетворити комунальні унітарні підприємства на господарські товариства, залучати приватний капітал за договорами оренди і концесії, посилити відповідальність власників житла за ефективне управління споживанням енергоресурсів у житлових будинках.

При цьому передбачається запровадити комерційний облік на всіх стадіях виробництва, транспортування, постачання і споживання тепла і гарячої води, перейти від центральних теплових пунктів до індивідуальних.

Крім того, планується запровадження оптових і роздрібних тарифів на теплову енергію і гарячу воду, зокрема двоставкових, сезонних, пікових, базових тощо, а також запровадження методології граничних тарифів і пов'язаних з її застосуванням простих і гнучких механізмів перерахунку і зміни тарифу у разі зміни зовнішніх чинників впливу.

Реалізація стратегії відбуватиметься в два етапи: на першому (2012-2015 рр.) передбачається реформувати відносини в правовій, економічній, технічній сферах на основі обов'язкового комерційного обліку теплової енергії та енергоефективних технологій, на другому (2016–2030 рр.) – впровадити ринкові умови господарювання, інвестиційно-інноваційну модель розвитку сфери теплозабезпечення, вжити комплексних заходів щодо підвищення енергетичної ефективності будівель.

За попередніми розрахунками, орієнтовні обсяги фінансування становитимуть 50-60 млрд грн, зокрема з держбюджету на реалізацію загальнодержавних програм забезпечення енергоефективності будівель і систем теплопостачання – 14,9 млрд грн.

При цьому Мінрегіонбуд повинен до 1 січня 2012 р. розробити проект стратегії і подати його на розгляд Кабміну.