УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Фракція Рибакова пропонує привести закордонні паспорти до стандартів ЄС

216
Фракція Рибакова  пропонує привести закордонні паспорти до стандартів ЄС

Депутати фракції «Реформи заради майбутнього» пропонують Верховній Раді ухвалити зміни до закону "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» та внести інші законодавчі зміни з метою спрощення візового режиму з Європейським Союзом і блокування корупційних законопроектів щодо біопаспортів.

Про це заявив лідер фракції «Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков.

«Наша фракція ініціювала законопроект 9592. Ми наполягаємо на тому, що цей законопроект враховує вимоги європейської сторони до документів, що засвідчують особу українських громадян, у тому числі вимоги привести документи у відповідність до міжнародних стандартів та стандартів IКAO», - заявив Ігор Рибаков.

Лідер фракції «Реформи заради майбутнього» роз'яснив основні положення запропонованого ним і групою депутатів фракції проекту закону. Зокрема, законопроектом 9592 пропонується вважати документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний, службовий паспорт; посвідчення особи моряка, члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну.

«Ми пропонуємо внести зміни лише щодо відповідності вітчизняного законодавства нормам ІКАО і виконати пункт 1 Національного плану дій з лібералізації візового режиму. При цьому запропоновані зміни не стосуються внутрішніх документів», - пояснив лідер фракції«Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков.

Ігор Рибаков наголосив на тому, що адаптація стандартів і вимог ЄС не повинна ставати прикриттям для непрофесійної або відверто лобістської законодавчої роботи, з прикладами якої вже неодноразово зіткнувся парламент.

«Необхідністю запровадження нових стандартів документів користуються деякі компанії, які прагнуть нажитися на українських громадянах і під егідою євростандартів передрукувати більше 15 видів посвідчень та документів на дорогих бланках. За нашими розрахунками, вартість такого пакета сягає 1600 гривень для кожного українця», - заявив лідер фракції« Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков.

ДЛЯ ДОВІДКИ: З метою виконання Україною своїх зобов'язань перед ЄС та отримання громадянами України права безвізового режиму в'їзду і переміщення по території країн ЄС Президентом України затверджено Національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (Указ Президента України № 494/2011 від 22 квітня 2011).

Пункт 1 Національного плану передбачає прийняття законодавчих актів щодо запровадження документів для виїзду за кордон з електронним носієм біометричної інформації відповідно до стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) з забезпеченням на належному рівні захисту персональних даних.