УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Наступного року Україна може вийти на якісно новий рівень ВВП - Азаров

324
Наступного року Україна може вийти на якісно новий рівень ВВП - Азаров

2012 рік буде кращим за 2011-ий, адже напрацьовано дуже багато, закладено надійний фундамент розвитку. Вже наступного року Україна може вийти на рівень 2007 року за рівнем валового внутрішнього продукту. На цьому наголосив прем'єр-міністр України Микола Азаров, підбиваючи підсумки минулого року, повідомляє Департамент інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату КМУ.

Глава уряду підкреслив, що в 2004 році було суттєве зростання економіки, зростання ВВП становило 15,6%. У 2005-му були передумови для подальшого швидкого розвитку, зокрема зростання цін на світовому ринку на метал і водночас зниження - на нафту і газ. Валовий внутрішній продукт країни становив 900 млрд гривень, або (за тодішнім курсом приблизно 4,5) 200 млрд. доларів. Такий самий рівень утримувався упродовж 2007-2008 років.

"Однак 2009 року наша країна збідніла майже вдвічі, в доларовому еквіваленті, а саме так прийнято оцінювати у світовому масштабі, валовий внутрішній продукт знизився до 118 млрд доларів (за курсом близько 8)", - зазначив Прем'єр-міністр. Він підкреслив, що наразі економіка потроху відновлюється, а очікуване зростання ВВП у 2013 році до рівня 2007 року дасть змогу підвищувати відповідно і рівень соціальних стандартів. Кожна гривня має бути обов'язково підкріплена економікою, зауважив Азаров.

Прем'єр-міністр зазначив, що "у гривнях можна було видавати будь-які пенсії, зарплати, але ж реально ситуацію не виправиш, навпаки, необгрутноване економікою зростання виплат перетворить гроші на папірці". Наразі ж одним із важливих досягнень 2011 року є недопущення росту інфляції, її показник не вийшов за межі очікуваного. Відтак грошова одиниця була стабільною, наголосив глава уряду.

Азаров підкреслив, що наразі країна сплачує значні суми за борговими зобов'язаннями за кредитами минулих років. "З полегшенням зітхнути", за словами прем'єр-міністра, можна буде лише 2014 року, коли частка виплат зовнішнього боргу зменшиться.