УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Клюєв доручив утворити міжвідомчу комісію щодо відходів "Горлівського хімічного заводу"

225
Клюєв доручив утворити міжвідомчу комісію щодо відходів 'Горлівського хімічного заводу'

Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв доручив утворити міжвідомчу комісію для мінімізації впливу багаторічного накопичення відходів "Горлівського хімічного заводу". Про це повідомили у прес-службі урядовця.

За словами А.Клюєва, комісія повинна не допустити створення надзвичайної ситуації. Перший віце-прем'єр уточнив, що йдеться про проблему, яка створювалась кілька десятиліть.

"22 роки ця небезпечна речовина накопичувалася, а ще 17 років ніяк не могли розпочати вирішувати цю проблему. Минулого року Президент України Віктор Федорович Янукович жорстко поставив завдання – вивезти та утилізувати", – наголосив А.Клюєв.

Він також повідомив, що у грудні 2011 року з території "Горлівського хімічного заводу" вивезено останню партію небезпечного мононітрохлорбензолу. Тепер необхідно вжити заходів для мінімізації наслідків його складування.

До міжвідомчої комісії мають увійти представники Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінфіну, МНС, МОЗ, Фонду державного майна, Агентства держмайна, Держземагентства, обласної адміністрації, Державного концерну "Укроборонпром".

За словами А.Клюєва, у III-IV кварталах 2011 року на території "Горлівського хімічного заводу" в зоні впливу могильників хімічних відходів працювали спеціалісти Державного регіонального геологічного підприємства "Донецькгеологія". Вони додатково оцінювали стан грунтів і підземних вод. 3 січня 2012 року міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оприлюднила оцінку результатів цієї роботи.

Перший віце-прем'єр наголосив, що Президент і Уряд приділяють надзвичайну увагу питанню очищення України від забруднюючих хімічних речовин. "За останні півтора роки з нашої країни вивезено на порядок більше небезпечних хімічних відходів, ніж за всі попередні роки незалежності. Наприклад, 2011 року з України вивезено 9,5 тис. тонн гексахлорбензолу, більшу частину непридатних пестицидів (більше 7 тис. тонн), тисячі тонн інших небезпечних речовин. Завершити вивезення гексахлорбензолу та пестицидів планується вже 2012 року", – підсумував А.Клюєв.