УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держкомпідприємництво допоможе боротися з відмиванням грошей

198
Держкомпідприємництво допоможе боротися з відмиванням грошей

Держкомпідприємництво вперше надасть повний доступ Держфінмоніторингу до відомостей Єдиного ліцензійного реєстру, Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та Реєстру документів дозвільного характеру. Угоду про це підписали Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва і Державний комітет фінансового моніторингу України, повідомляє прес-служба Держкомпідприємництва.

Видео дня

Держфінмоніторинг відтепер оперативно отримуватиме вичерпні відомості про засновників підприємств, їхнє місцезнаходження, час реєстрації чи перереєстрації підприємств, а також зможе відслідковувати рух коштів. Такої повної інформації реєстри, які розміщені на офіційному сайті Держкомпідприємництва, не дають.

Дана угода між Держкомпідприємництвом та Держкомфінмоніторингом була підписана вперше з метою запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Інформація представникам Держкомфінмоніторингу надаватиметься в електронному вигляді або засобами фельд’єгерської пошти з використанням магнітних (оптичних) носіїв чи серверу функціональної підсистеми ЄІС ФМ у Держкомпідприємництві. Факт передачі даних буде оформлятися відповідним актом.

Довідково:

Державний комітет фінансового моніторингу України (Держфінмоніторинг) є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу.

Основними завданнями Держфінмоніторингу є:

1) участь у реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;

2) збирання, оброблення та аналіз інформації про фінансові операції, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу;

3) створення та забезпечення функціонування єдиної державної інформаційної системи у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;

4) налагодження співробітництва, взаємодії та інформаційного обміну з органами державної влади, компетентними органами іноземних держав і міжнародними організаціями у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;

5) забезпечення в установленому порядку представництва України в міжнародних організаціях з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.