УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тернопільська міськрада завершує каденцію утисками преси

222
Тернопільська міськрада завершує каденцію утисками преси

У Тернополі без будь-яких пояснень і попереджень звільнений виконуючий обов’язки головного редактора газети «Тернопіль вечірній» Володимир Андріїшин. За неофіційними даними причиною цього стали закулісні політичні ігри чиновників місцевого муніципалітету.

Видео дня

Газета «Тернопіль вечірній» є комунальним виданням міської ради. За час роботи теперішнього мера Романа Заставного змінилося вже п’ять керманичів цього мас-медіа. Якщо у свої кращі часи «Вечірка» мала 40 тисячний тираж, то рік назад наклад досяг рекордно низького – 700 примірників.

Щоб остаточно не загубити свого часу улюблене видання тернополян, депутати Тернопільської міськради минулого літа підпорядкували його найприбутковішому комунальному підприємству «Адміністративно-технічна інспекція». Після чого газета відновила нормальне існування. Та навколо малотиражного «Тернополя вечірнього» не переставали закручуватися політичні інтриги.

Ще на початку роботи теперішньої каденції міськради фракція Блоку Юлії Тимошенко призначила на посаду головного редактора свого депутата Юрія Вересюка, який до цього не мав найменшого досвіду роботи у пресі. Більше двох років пан Юрій керував, як вважав за потрібне. Всі його починання на «ура» підтримувала найбільша фракція ради БЮТ.

У жовтні 2008-го експеримент закінчився. Юрія Вересюка звільнили. Після чого депутат-екс-редактор пішов працювати директором одного із ЖЕКів. На його місце прийшов вже професійний медійник Володимир Андріїшин. Знайшовши порозуміння з більшістю політичних сил у представницькому органі міста, пан Володимир з часом стабілізував ситуацію і газета почала нарощувати тираж.

Та часткове відновлення авторитету «Тернополя вечірнього» привернуло увагу журналіста Святослава Півторака. Свого часу він вже працював у «ТВ» заступником головного редактора. За словами колег, його обов’язки обмежувалися копіюванням з мережі Інтернет анекдотів та новин спорту. Святослава «вижив» вже згаданий Юрій Вересюк.

Після того Півторак випробував чимало професій. Найбільш відома – директор комунального кінотеатру «Перемога», звідки він звільнився зі скандалом. Потім Півторака взяв під своє крило батько – Роман Євстахійович, директор ВПТУ №4 і за сумісництвом отаман одного з козацтв. Тато придумав сину посаду не то свого радника, не то помічника у навчальному закладі. Там Святослав отримував зарплатню кілька років. Потім батько вирішив прилаштувати сина на більш вигідне місце. Пробував пропхати директором обласного архіву, заступником голови Тернопільської райадміністрації. Та всюди Півторака-молодшого «бракували».

І ось Святослав Півторак виплив на посаді редактора «Тернополя Вечірнього». Є кілька версій порятунку від безробіття. Одна з них – новий Закон про місцеві вибори. За інформацією з достовірних джерел, міська організація «Фронту змін» через неможливість балотуватися у раду почала шукати інші партії. На допомогу прийшов Роман Півторак зі своєю партією «Справедливість». Весь актив «Фронту змін», можливо, і буде балотуватися на найближчих місцевих виборах. В замін пан Роман випросив посаду головного редактора для сина Святослава. Звідси і поспіх з призначенням.

Володимира Андріїшина звільнили за один вечір. Наказ підписував не мер міста, а лише начальник «Адмінтехінспекції» Віктор Шумада. Пояснив це фразою: «З точки зору політичної доцільності , йому наступили «горло».