newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Позачергова зустріч Януковича з Медвєдєвим у Харкові

225
Позачергова зустріч Януковича з Медвєдєвим у Харкові

Президент Росії Дмитро Медведєв у середу, 21 квітня, відвідає з одноденним візитом Харків на запрошення українського колеги Віктора Януковича.

Це буде вже п'ята зустріч президентів Росії і України за останні два місяці. Вона носить позачерговий характер і буде передувати запланованому на 17-18 травня офіційному візиту Медведєва до Києва.

Відзначимо, це перший візит російського лідера до України з моменту його обрання президентом РФ.

Кілька днів тому Медведєв позитивно оцінив інтенсивність контактів з новим керівництвом України. "Скучили, чи знаєте. І це непогано", - зауважив він, заявивши, що готовий обговорювати з Януковичем "все, що є актуальним і надактуальним для наших відносин".

Видео дня

Як повідомляє прес-служба Кремля, в Харкові лідери двох країн зустрінуться з керівниками прикордонних регіонів України та Росії (Харківська, Донецька, Луганська, Сумська, Чернігівська області України та Бєлгородська, Брянська, Воронезька, Курська, Ростовська області, Краснодарський край РФ).

У ході зустрічі будуть обговорюватися шляхи розширення географії міжрегіональних зв'язків та їх подальшого зміцнення. "Міжрегіональні і прикордонні зв'язки роблять вагомий внесок у розширення двостороннього економічного та гуманітарного співробітництва. Так, частка 11 російських регіонів у загальному обсязі товарообігу з Україною за 2009 рік склав 77", - підкреслюють у Кремлі.

Медведєв і Янукович також проведуть двосторонні переговори, під час яких обговорять ряд найбільш актуальних питань російсько-української взаємодії в різних областях.

Серед актуальних питань порядку денного майбутніх переговорів - підготовка чергового засідання російсько-української міждержавної комісії, очолюваної президентами двох країн, просування високотехнологічних проектів в атомній енергетиці, авіабудуванні, космосі.

Газові домовленості також стануть предметом розмови Януковича і Медведєва. Нагадаємо, очікується, що лідери двох країн остаточно узгодять ціну на газ для України.

Президенти обговорять також умови базування Чорноморського флоту Росії на території України. Янукович підніме питання підвищення орендної плати за перебування ЧФ РФ у Криму.

Крім того, Медведєв і Янукович обговорять хід підготовки та проведення спільних заходів, присвячених 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, повідомляє Обоз.