УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Європарламетарі: Зміни в законі - шлях до фальсифікацій

213
Європарламетарі: Зміни в законі - шлях до фальсифікацій

Депутати Європарламенту Ельмар Брок (група народних партій, Німеччина) і Чарльз Теннок (група Європейських консерваторів і реформістів, Великобританія) вважають, що зміна виборчого законодавства в Україні між першим і другим туром виборів Президента може привести до фальсифікацій.

Про це говориться в спільній заяві депутатів, які також підняли це питання під час сьогоднішньої дискусії з міністром закордонних справ головуючої в ЄС Іспанії Мигелем Анхелем Моратиносом.

"Рішення змінити виборчі правила між двома турами президентських виборів породжує серйозну стурбованість відносно уразливості цих виборів порушенням і шахрайству, які можуть змінити фінальний результат", - говориться в спільній заяві депутатів Європарламенту. У своїй заяві депутати також відмітили, що іспанський міністр поклав відповідальність за спільні європейські відповіді на чиновників ЄС і, зокрема, на нового шефа європейської дипломатії баронесу Кетрін Ештон.

"Таким чином, тепер вона повинна терміново піднімати це питання і протестувати проти методів, завдяки яким ці вибори будуть проведені і проконтрольовані", - відмічають Брок і Теннок. Сьогодні, 4 лютого, Президент України Віктор Ющенко підписав прийняті напередодні Верховною Радою зміни до закону про президентські вибори. Зміни, зокрема, відміняють норму про необхідність присутності, щонайменше двох третин членів дільничних виборчих комісій для початку роботи комісії, і надають право комісіям вищого рівня брати на себе ухвалення рішень у разі, якщо цього не вдається комісіям нижчого рівня, пише УНІАН.