УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Підліток повісився після допиту в міліції (ФОТО)

369
Підліток повісився після допиту в міліції (ФОТО)

Страшна біда прийшла в одну з сімей на Вінниччині. Тринадцятирічний Віталій Николишин не виніс підозру в крадіжці та тиску з боку міліції і добровільно пішов з життя. Він залишив матері записку: "Мамо, я не брав. Мене підставили. Не плач про мене. Будь з Максимкою, люби його. Я пішов вішатися". Матір побачила записку і в жаху побігла шукати сина. Він був недалеко від будинку - висів на дереві.

Ще теплий, за словами жінки. Вона обійняла руками його ноги і стала підводити тіло, сподіваючись, що непоправного ще не сталося, що петля ще не задушила дитину. Але виявилося пізно, хлопчик помер.

Першим поштовхом до трагедії послужила крадіжка. В одному з сусідських будинків, куди хлопчата приходили грати до свого товариша, пропали золоті прикраси. Батьки школяра відразу заявили в міліцію. Вони розповіли, хто з сусідських хлопців був в будинку останніми гостями.

Правоохоронці взялися проводити перевірку за заявою і викликали окремо декількох хлопчиків до себе. Опитували всіх, але, не почувши задовільних відповідей, схоже, зосередилися на Віталієві Николишині. Його друзі розповіли, що в останній свій день, коли вони після школи йшли на гурток інформатики, Віталій трохи не плакав. Він поділився своїм страхом: в міліції з ним розмовляли грубо, матюкалися, обіцяли, що посадять.

Хтось з дуже "розумних" оперів навіть запропонував: зізнайся, мовляв, що ти вкрав; там золота на 20 тисяч, так от, на "десятку" віддаєш мені, решту залишаєш собі, і все крито, ніякої справи. Дитяча душа жорстокості дорослих і їх цинізму не витримала.

Після самогубства дитини, щоб "розрулити" НП, в міліції заявили, що діти все вигадали. Все було згідно із законом, опитували всіх у присутності батьків, ніякого тиску на підозрюваних не здійснювали в принципі. Про це, впевнено дивлячись в телевізійну камеру, заявив начальник слідчого відділення Теплицкого райвідділу міліції Віктор Пирус.

Бог їм усім суддя, цим правоохоронцям, може, і правда діти щось перебільшують, щось вигадують? Але факт залишається фактом - тринадцятирічна дитина після спілкування з міліціонерами вирішила, що краще піти з життя, чим залишатися поряд з ними.

Господарка будинку, з якого пропало золото, трохи не плаче: та якби знала, яке горе станеться, біс з ним, із золотом, і не заявляла б! Але що вже зробиш?

А мама Віталіка, поховавши його, жадає через суд добитися справедливості і покарати винних. Жінка материнським серцем ніяк не може зрозуміти: як таке може бути, що у нас за міліція, що за держава? Що ми за люди?

За матеріалами Кримінал ТБ