УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Івано-Франківську відкрили першу бібліотеку для сліпих

222
У Івано-Франківську відкрили першу бібліотеку для сліпих

Сьогодні в Івано-Франківську відкрили першу бібліотеку для незрячих. Це комп'ютеризована бібліотека, в якій члени Українського суспільства сліпих опановуватимуть новітні технології за рахунок програми NVDA, яка дозволяє чути все надруковане.

Головна мета - дати інвалідам можливість вчитися звуковими книгами.

''Влітку 2009 року ми написали проект ''Інформаційний світ в подарунок незрячим'' і у рамках програми ''Світ без обмежень'' ми отримали грант у розмірі 100 тисяч гривен - відмітила на відкритті бібліотеки голова правління Івано-Франківської УТОС Оксана Логвин. - На виділені гроші купили 2 комп'ютери, ліцензійне програмне забезпечення. Придбали 105 СD і 80 DVD дисків з озвученою літературою (в цілому це 1050 озвучених книг), 53 MP3 плейєрів для прослуховування аудіокниг, підключилися до Інтернету і відремонтували приміщення''.

У бібліотеці спеціально для незрячих організовують курси, на яких вивчатимуть ази роботи на комп'ютері. А навчати своїх колег буде теж незрячий Андрій Нечитайлов, який вже понад 7 років користується комп'ютером і близько 5 - Інтернетом, повідомляє forUm.