УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Херсонська облрада засудила Ющенка за нагородження Бандери

159
Херсонська облрада засудила Ющенка за нагородження Бандери

Депутати Херсонської обласної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України, обласним радам з протестом у зв'язку з привласненням Степану Бандері звання ''Героя України''. Відповідне звернення депутати облради прийняли на сесії сьогодні, 3 лютого.

Звернення прийняте ''з метою запобігання соціальних і політичних наслідків Указу Президента України по присвоєнню звання Героя України Степану Бандері''.

Депутати Херсонської обласної ради виразили протест проти переписування історії і засудили дії Президента України Віктора Ющенка.

''Вважаємо, що такі дії Ющенка в рік 60-річного ювілею Перемоги над фашизмом, вирішальну роль в якій зіграв радянський, у тому числі і український народ, є злочинними'', - говориться в тексті звернення.

При цьому херсонські депутати просять колег з Верховної Ради розглянути і ухвалити закон, яким забороняється реабілітація і героїзація фашистських колабораціоністів 1933-1945 років.

На думку депутатів облради, видаючи цей Указ, Ющенко порушив норми міжнародного права, усі конвенції і відомі рішення ООН з питання недопущення яких-небудь проявів фашизму.

Також депутати вважають, що Президент України порушив Конституцію України, Закон України ''Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1944 років'', який ''забороняє фальсифікацію історії і реабілітацію фашизму''.

Як повідомлялося раніше, 22 січня Президент Віктор Ющенко присвоїв звання Героя України лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері.

Бандера народився 1 січня 1909 року в с.Старый Угрынив Калушского району Івано-Франківської області. Був убитий агентом КДБ Богданом Сташинским в Мюнхені (Німеччина) 15 жовтня 1959 року, де і похований, повідомляє forUm.