УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Гідрометеорологи присягаються, що повені не буде

147
Гідрометеорологи присягаються, що повені не буде

Гідрометеорологічний центр заявляє про відсутність об'єктивних причин для паводку в Україні навесні. Про це на прес-конференції сказав начальник Гідрометцентру Микола Кульбида.

"На сьогодні об'єктивних підстав розраховувати на надзвичайно високе водопілля у нас немає. Дійсно, гідрометеорологічна ситуація може змінитися, але вона не може змінитися настільки кардинально, щоб спричинити щось надзвичайне", - сказав він.

Кульбида відмітив, що нині погодні умови не відповідають тим показникам, які могли б формувати високе весняне водопілля.

За даними Гідрометцентру, за станом на 1 лютого середні сніжні насипи по басейнах річок складають від 40 до 60 мм - ці снігонасипи відповідають 83% норми середніх максимальних.

На кінець січня 2010 року промерзання грунтів складає 30-40 см, що менше в порівнянні з середніми показниками на цей час.

Грунт нині в основному сухий, при цьому його зволоження було нижче за середні показники з осені.

Як повідомив Гідрометцентр, на річках і дніпровських водосховищах утримується льод завтовшки 20-45 см, водність річок протягом січня знизилася.

За словами заступника голови Державного комітету з водного господарства Миколи Бабича, виходячи з реальної гідрологічної ситуації, яка склалася на водогосподарських об'єктах, Держводгос підготував відповідний наказ про підготовку до повеней і паводків в 2010 році.

Зокрема, для боротьби з високими водами по всій території України підвідомчими підрозділами експлуатаційної служби створений запас паливних матеріалів в об'ємі 56 тонн, підготовлено 562 одиниці машин для перевезення 147 робочих бригад, 1,5 тисяч насосних станцій.

Таким чином, об'єм ремонтних підготовчих робіт виконаний, за даними Держводгоса, на суму 5,4 мільйона гривен.

Нагадаємо, що комітет Верховної ради з питань національної безпеки і оборони рекомендує президентові Віктору Ющенку на засіданні Ради безпеки і оборони розглянути готовність органів виконавчої влади до ефективної протидії надзвичайної ситуації, пов'язаної з можливим паводком в 2010 році, пишуть Подробности.