УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна поновлює експорт електроенергії в Молдавію

162
Україна поновлює експорт електроенергії в Молдавію

Мінпаливенерго України вирішило скористатися підвищенням цін на російську електроенергію і відновило переговори про продаж електроенергії до Молдови. Про те, що Україна веде переговори щодо відновлення експорту електроенергії до Молдови з держмонополією Energocom, повідомив прес-секретар Мінпаливенерго України Фент Ді.

Він пояснив, що з 2010 р. вартість російської електроенергії, що поставляється в цю країну, збільшилася для молдовських споживачів на 24%. Це змусило Energocom сісти за стіл переговорів. "Україна здатна запропонувати Молдові партнерські умови, які будуть вигідні обом сторонам", - завірив він. Ф.Ді оцінює щомісячний попит на електроенергію в країні в 250-270 млн квт/г.

Потрібно відзначити, що Україна припинила комерційні постачання електроенергії до Молдови на початку минулого року у зв'язку з тим, що Росія запропонувала цій країні нижчу ціну.

Нагадаємо, на початку цього року Молдовська ГРЕС, що розташована в Придністров'ї (м. Дністровськ) і належить російській компанії ВАТ "Інтер РАО ЄЕС", збільшила з 1 січня 2010 р. вартість електроенергії, що поставляється Молдові, на 24% - з 4,69 до 5,83 цента за 1 квт/г, повідомили в Національному агентстві з регулювання енергетики Молдови. Там уточнили, що з урахуванням цієї обставини, а також падіння курсу національної валюти відносно долара США агентство збільшило тарифи за електроенергію, що поставляється кінцевим споживачам електророзподільними мережами Молдови.

Згідно з рішенням агентства, ціни на електроенергію, що поставляється споживачам компанією RED Union Fenosa, якій належать Кишинівські, Центральні, Південні електророзподільні мережі Молдови, підвищені на 21%. Електрика, що поставляється компаніями Red-nord і Red-vest (Північні і Північно-західні електромережі), подорожчала на 19,2%.

Молдова відновила закупівлі електричної енергії у Молдовської ГРЕС з 1 січня 2009 р. Згідно з підписаним контрактом між Молдовською ГРЕС і молдовською компанією "Енергоком", постачання електрики здійснюватимуться до 31 березня 2010 р. Молдова  в даний час виробляє приблизно 30% необхідною їй електричної енергії. Бракуючі об'єми купуються у Молдовської ГРЕС, пише РБК.