УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Регіонали забрали Межигір'я з під носу Тимошенко

297
Регіонали забрали Межигір'я з під носу Тимошенко

Народні депутати вилучили всі документи, що стосуються дачі Межигір'я, де проживає лідер Партії регіонів Віктор Янукович, повідомило сьогодні видання Дело.

Видео дня

За інформацією видання, на початку вересня Вишгородська райдержадміністрація віддала на вимогу спецкомісії парламенту всі документи, що підтверджують купівлю резиденції Віктором Януковичем. Вимогу на виїмку паперів, як пише газета, підписано головою парламентської комісії регіоналом Миколою Джигою.

Видання зазначило, що відсутність документів на дачу Януковича застала уряд зненацька. Як зізнався журналістам заступник міністра юстиції Євген Корнійчук, який відповідає за повернення Межигір'я в держвласність, без документів домогтися поставленої мети буде досить складно.

2 вересня, пише Дело, з Вишгородської райдержадміністрації (Київська область) було вилучено пакет документів, що стосуються придбання екс-прем'єр-міністром Віктором Януковичем дачі Межигір'я. Документи вилучили два рядові співробітники секретаріату тимчасової спеціальної комісії з розслідування обставин незаконного арешту голови Донецької облради Бориса Колеснікова в 2005 році. Доручення про вилучення документів було дано Володимиру Хімічуку та Олегу Рожнятівському главою спецкомісії - регіоналом Миколою Джигою.

Згідно з текстом запиту, відправленого Вишгородському районному керівництву 1 вересня, що є в розпорядженні Дела, тимчасова спецкомісія запросила оригінали документів. Вони свідчать про право власності на земельну ділянку в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області по вул. Івана Франка, 19. Саме там розташовано комплекс відпочинку Пуща-Водиця, на території якого розміщено комплекс Межигір'я, де і проживає Віктор Янукович.

Уже на наступний день після отримання запиту Хімічук і Рожнятівський прибули у Вишгородську райраду за паперами. Згідно з актом вилучення документів, у присутності двох свідків перший заступник Вишгородської райради П. Ф. Крет передав їм пакет з 27 актів і розпоряджень з 2005 по 2009 рік, що стосуються придбання дачі в Межигір'ї.

Водночас, у своєму запиті Микола Джига не обґрунтував мету отримання таких документів. "Тема Межигір'я ж не відноситься до компетенції нашої спецкомісії, мені нічого на цю тему не відомо", - зазначив Делу один із членів Комісії, бютівець Святослав Олійник. Він нагадав, що згідно з 12-ою статтею Закону України про тимчасові слідчі і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради, депутати мають право отримувати необхідні у своїй діяльності інформацію та документи, що стосуються виключно предмета розслідування.

Бютівець Сергій Власенко також виявився не в курсі відправленого Джигою запиту. "Мені нічого не відомо стосовно цього, може, тому, що я хворів і не на всіх засіданнях був присутнім", - зазначив Власенко. У свою чергу його соратник Володимир Пилипенко і зовсім відмовився що-небудь коментувати без санкції Джиги.

Дело також підкреслило, що у зв'язку з цим прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко доведеться пригальмувати початок судового процесу щодо повернення Межигір'я в держвласність, оскільки Мін'юст не може витребувати матеріали з Вишгородської райради з огляду на їх відсутність. "Ми не можемо подати ні один позов, оскільки матеріали перебувають у глави спецкомісії Джиги", - зазначив Делу Євген Корнійчук.

Водночас, він сказав, що звернеться до спікера парламенту Володимира Литвина, для того щоб отримати хоча б копії всіх документів.

Газета дізналася про причини вилучення документів з продажу дачі Межигір'я Віктору Януковичу у самого голови ТСК з розслідування обставин незаконного арешту голови Донецької облради Бориса Колеснікова в 2005 році Миколи Джиги. Так, відповідаючи на питання, навіщо комісії знадобилося вилучати документи з Межигір'я, регіонал сказав:

"Там є епізод, коли була загроза вибуху Київської ГЕС. Це було, коли Колеснікова заарештували. Члени Комісії зацікавилися цим питанням".

Незважаючи на те, що запит на виїмку було підписано Джигою 1 вересня, він сказав, що документів ще не отримував: "Мене довго не було в Києві. Я повернуся, подивлюся, що до чого". При цьому Джига відмовився відповісти на питання, як загроза вибуху може бути пов'язана із затриманням Колеснікова: "Не всі нюанси слідства я можу вам розповісти".

При цьому, відповідаючи на запитання Дела, коли документи повернуть до Вишгородської районної державної адміністрації (в документах, якими володіє видання, сказано, що їх повернуть назад після вивчення), політик сказав: "Їх не буде повернуто. Їх направлять до Генпрокуратури ... Для оцінки законності ... угоди".

На уточнююче питання видання, якої саме угоди, Джига зазначив: "Коли була загроза вибуху на ГЕС, було слідство, а людей досі не засуджено. От ми хочемо їх засудити ... Я по телефону не можу вам усього пояснити". На прохання видання пояснити, де зв'язок між Януковичем, Колесніковим і загрозою вибуху на Київській ГЕС, регіонал відповів коротко: "Слідство цікавить усе".

Також Джига зазначив, що матеріали вилучалися за рішенням засідання комісії, а не з його особистої ініціативи, але при цьому не сказав, скільки осіб перебувало під час засідання комісії: "Ви занадто багато питаєте. Це все-таки слідча комісія, а не будь-яка інша". Також нардеп не зміг сказати, хто знає про вилучення документів: "Не пам'ятаю, хто був на засіданні. Рішення приймалося давно".

Нагадаємо, що Кабмін прийняв рішення про повернення в держвласність резиденції Межигір'я 26 серпня, доручивши Мін'юсту подати відповідний позов до суду. Міністр юстиції Микола Оніщук 9 вересня повідомив, що Кабмін вирішив доопрацювати текст позовної заяви.

27 серпня Янукович запевнив, що є законним власником будинку загальною площею 600 кв. метрів у резиденції Межигір'я. Він вкотре підкреслив, що орендував цю резиденцію до 2007 року і платив за оренду 9-12 тисяч гривень щомісячно. Але, така сума оренди, за словами лідера ПР, була для нього занадто високою, і він попросив свого юриста підготувати документи для того, щоб викупити будинок у резиденції.