УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тимошенко розповіла про сюрприз від Януковича і Азарова

165
Тимошенко розповіла про сюрприз від Януковича і Азарова

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко звинувачує колишнього главу уряду Віктора Януковича і колишнього першого віце-прем`єр-міністра – міністра фінансів Миколу Азарова в залученні зовнішніх запозичень на невигідних умовах.

Видео дня

Як передає УНІАН, про це Тимошенко заявила сьогодні на засіданні уряду, коментуючи дострокове погашення державної позики на суму понад 700 млн. швейцарських франків, які були залучені урядом Януковича.

«Ця сума була запозичена урядом Януковича-Азарова буквально в останній рік їхнього перебування при владі, і ці кошти були нібито залучені на дуже вигідних умовах, але, як з`ясувалося, суспільству говорили неправду. Ці гроші були залучені під надзвичайно високі відсотки, а в договорі була передбачена можливість для кредитора достроково пред`явити вимоги про погашення кредиту», - сказала Тимошенко.

Прем`єр-міністр також звернула увагу на той факт, що колишній уряд нібито взяв кредит на 12 років, проте компанія-кредитор зажадала від України достроково погасити кредитні зобов`язання.

«Це вже другий приклад, перший приклад був аналогічним, коли уряд Януковича запозичував 1 млрд. доларів для «Укравтодору». Гроші були повністю розкрадені, говорили, що це на 10 років, а потім нам пред`явили цей мільярд для дострокового повернення. Така якість роботи Януковича і Азарова, і таке ставлення до країни, коли вони брали гроші і використовували їх не за призначенням, приводить до багаторазового посилення кризи в країні», - пояснила вона.

Тимошенко підкреслила, що пред`явлення погашення дострокових кредитних зобов`язань України в розмірі понад 700 млн. швейцарських франків у кризових умовах є ударом по економіці України. Проте уряд, зокрема Міністерство фінансів, напередодні переказало кошти для повного погашення кредитних зобов`язань.

«Незважаючи на те, що для нас це було великим сюрпризом і великим ударом, ми все одно більше 6 млрд. грн. повернули вчора, повернули своєчасно. І ми, як країна, з честю вийшли з цієї ситуації. Це було нелегко, це, безперечно, привело до скорочення витрат за всіма іншими напрямками, котрі мають фінансуватися», - повідомив голова уряду.