УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенко "тормозить" справу щодо власного отруєння

153
Ющенко 'тормозить' справу щодо власного отруєння

Від явки до прокуратури у справі про отруєння Віктора Ющенка ухиляються як сам потерпілий, так і ряд народних депутатів, у тому числі й екс-прем`єр-міністр України Віктор Янукович.

Видео дня

Про це йдеться у рапорті керівника слідчої групи Генеральної прокуратури України у цій справі Галини Климович на ім`я генпрокурора України Олександра Медведька, повідомляє «Лівий берег».

«Ухиляється від допитів у справі і потерпілий Ющенко В.А., якому я протягом тривалого часу не маю можливості поставити запитання, відповіді на які надзвичайно важливі для слідства», - пише керівник слідчої групи.

«...Надзвичайно істотна перешкода слідству - злісне ухилення від явки до прокуратури деяких народних депутатів», - рапортує Климович. Насамперед – Давида Жванії з Миколою Мартиненком.

«Ухиляються від явки до прокуратури також народні депутати: Ткаченко О.М., Янукович В.Ф., Сівкович В.Л., Льовочкін С.Л., Прутник Е.А., Коновалюк В.І. Проблемою для всіх інших (окрім Жванії і Мартиненка) є відсутність команди з боку їх лідера Януковича В.Ф., який особисто порушує закон, ухиляючись від явки до прокуратури і змушує до цього своїх політичних соратників, які так і заявляють, що на засіданні їх фракції ухвалено колективне рішення не з`являтися на допити до прокуратури у цій кримінальній справі», - йдеться в рапорті.

«Окремі народні депутати України намагаються використовувати справу у своїх політичних цілях», - відзначає Климович.

Головний об`єкт її критики - профільна тимчасова слідча комісія Верховної Ради України, під головуванням Володимира Сівковича, сам факт створення якої, на її переконання, незаконний. Незаконний тому, що члени її – Сівкович, Нестор Шуфрич і Геннадій Москаль - свідки у кримінальній справі №49-1361 («справа про отруєння»), відповідно, не можуть бути неупередженими. Скаргу щодо цього - з проханням вивести цю трійку зі складу ТСК, Климович навіть направляла голові Верховної Ради України Володимиру Литвину, проте відповіді, не одержала, зазначає видання.

"Усі ці факти я систематично доповідаю заступникові генерального прокурора Миколі Голомші і особисто Вам (Генеральному прокуророві України), але відповідного сприяння у розв’язанні зазначених вище проблем не маю», - відзначає у рапорті старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління ГПУ Климович.