УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ЮНІСЕФ закликає Україну повернути довіру до вакцини

150
ЮНІСЕФ закликає Україну повернути довіру до вакцини

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликає Україну відновити довіру до імунізації. Фонд схвалив резолюцію на підтримку щеплень і планує інформаційну кампанію про необхідність вакцинації.

Видео дня

Дитячий фонд ООН та інші міжнародні організації занепокоєні поширенням негативного ставлення в Україні до імунізації та кампанією проти вакцинації, яку стимулюють повідомлення в українських ЗМІ. Інформація про смерть дітей, припущення про сумнівну якість вакцин та їх можливу причетність до трагедій, налаштовують батьків проти щеплень, незважаючи на офіційні спростування від медиків. 

ЮНІСЕФ зазначає, в усьому світі щеплення є одним з основних заходів попередження інфекційних захворювань серед дітей, тому не варто цим нехтувати. Міжнародні експерти стверджують, витрати на вакцинацію, залежно від виду інфекції, є приблизно в 10 разів меншими, ніж витрати на лікування хвороби.

Керівник інформаційних проектів ЮНІСЕФ Вероніка Ващенко розповіла, що наступного року Дитячий фонд ООН планує провести в Україні широку інформаційну кампанію про користь щеплень для попередження дитячих інфекційних захворювань. Нині, за її словами, цьому заважає надмірна політизація проблеми.

«Ми сподіваємось, що зможемо допомогти українським громадським організаціям і урядовим структурам повернути довіру українців до імунізації», - каже Ващенко.

Водночас президент Міжнародної асоціації дитячих неврологів Роберт Овріер наголосив, що відмова українців від щеплень є загрозливою тенденцією, яка може мати негативні наслідки, пише "Німецька Хвиля". Тому нині до цієї проблеми треба привернути увагу міжнародної професійної спільноти.