УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кабмін затвердив проект бюджету-2010

177
Кабмін затвердив проект бюджету-2010

Кабінет міністрів України ухвалив проект бюджету на 2010 рік і сьогодні, 15 вересня, документ має розглядатися у Верховній Раді України.

Видео дня

Виконувач обов'язків міністра фінансів Ігор Уманський повідомив, що дефіцит бюджету визначено на рівні 324 мільярди гривень.

Середні ціни на газ, занесені у документ, становлять 260 доларів за тисячу кубометрів.

Соціальні виплати у бюджеті наступного року будуть поміркованими – заявляють в уряді, який на позачерговому засіданні розглянув проект бюджету на наступний рік, - 15 вересня витікає граничний термін, коли, згідно із Бюджетним кодексом, уряд має подати на розгляд парламенту проект кошторису країни.

Ухвалення бюджету в Україні майже завжди супроводжувалося порушенням термінів, визначених у законах, проте цього року, напередодні президентських виборів, як виглядає, бюджетний процес матиме ще більше сюрпризів.

Відмовитися від передвиборчого популізму при підготовці бюджету на наступний рік – такою є головна умова президента, яку він висунув урядові під час підготовки бюджету на 2010 рік.

На думку президента, другий “нереальний” бюджет поспіль може призвести до банкрутства країни. Не подобається президентському секретаріату і дефіцит у запропонованому урядом проекті бюджету – зараз він становить майже 4%, із яких понад дві третини уряд пропонує покрити за рахунок нових зовнішніх запозичень.

Утім, сама прем’єр твердить, що, навпаки, із ризиком для своєї репутації як кандидата на посаду президента, не використовуватиме соціальні платежі як засіб отримання додаткових голосів виборців. Юлія Тимошенко каже, що головне зараз – подолати кризу, а тому соціальні виплати зростатимуть лише з грудня наступного року: “Я переконана, що після завершення кризи, вже з 1 грудня наступного року ми будемо потужно підвищувати всі наші соціальні стандарти. Але пройти кризу – це завдання номер один.”

Водночас, прем’єр повідомила, що у бюджеті 2010 таки буде передбачено підвищення зарплат для 3 категорій працівників – вчителів, лікарів та бібліотекарів. Підчищення становитиме близько 20% і здійснюватиметься за рахунок спеціальних доплат.

Крім того, пенсіонери, що отримують менше 1000 гривень пенсії, матимуть спеціальну доплату на ліки. Крім того, кілька днів тому прем’єр повідомила про плани уряду зменшити удвічі депутатські зарплати з наступного року.

Утім, такі плани уряду не підтримає найбільша фракція Верховної Ради – фракція Партії регіонів, якій вже кілька разів вдавалося заблокувати роботу парламенту при розгляді важливих питань. Там кажуть, що не голосуватимуть за бюджет, якщо у ньому не буде передбачено грошей на підвищення соціальних виплат, пише "BBCUkrainian".

Підказують навіть і звідки взяти кошти – скоротити витрати на рекламу прем’єра як кандидата у президенти.

Виглядає, запевнення соратників прем’єра, що гроші на рекламу надходять із партійної каси, а не бюджету, при голосуванні у парламенті не будуть взяті до уваги. На користь саме такого розвитку подій свідчать і повідомлення про те, що уряд готується впроваджувати бюджет наступного року своїми постановами, хоч це і суперечить

Бюджетному кодексу, які, утім, вже багато разів порушували у попередні роки.