УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ДАІ заборонили таємно штрафувати водіїв

255
ДАІ заборонили таємно штрафувати водіїв

Державній автомобільній інспекції заборонили карати порушників, базуючись лише на показаннях «Візира».

Видео дня

Як повідомив начальник прес-служби Генеральної прокуратури Юрій Бойченко, Генпрокуратура зробила розпорядження начальнику ДАІ України Сергію Коломійцю з вимогою припинити штрафувати дорожніх порушників без їх відома. Тобто, тепер, згідно з розпорядженням ГПУ, даїшники мають зупиняти водіїв і разом з ними складати протокол, а не просто фіксувати «Візиром» перевищення швидкості, виписувати штрафи і надсилати поштою «листи щастя».

Якщо розпорядження не виконується, то водій може подавати до суду, повідомив Бойченко.

ГПУ вважає, що використання «Візира» лише для фіксації порушень не відповідає конституційним правам, а також Закону «Про міліцію». «Дії ДАІ, котра тільки фіксує порушення, суперечать вимогам ст. 10 Закону «Про міліцію», відповідно до якого міліція має присікати адміністративні правопорушення», – свідчить один з пунктів розпорядження Генпрокуратури.

За інформацією відомства, за останній час тільки в Донецькій і Тернопільській областях суди скасували понад 100 постанов інспекторів ДАІ про сплату штрафів (порушення були зняті на «Візир»), пише газета «Сегодня».

Начальник прес-служби ДАІ Ніна Хмелевська сказала, що до ознайомлення з документами ДАІ не коментує розпорядження Генпрокуратури.