УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

«Вона працює» зірвала переговори щодо траншу МВФ

192
«Вона працює» зірвала переговори щодо траншу МВФ

Міжнародний валютний фонд відмовляється від переговорів по виділенню Україні четвертого транша кредиту.

Видео дня

Про це повідомило інформоване джерело в МВФ.

За його словами, відмова може бути аргументована тим, що у МВФ є достовірна інформація, що третій транш кредиту був витрачений на промо-кампанію Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, після ухвалення Україною антикризового закону в кінці жовтня 2008 року і підписання президентом, прем'єр-міністром, головою НБУ і міністром фінансів меморандуму з МВФ, фонд затвердив для України кредитну програму stand-by у розмірі SDR11 млрд (16,5 млрд дол.), з яких НБУ в листопаді вже одержав близько 4,5 млрд дол.

Місія, що працювала в Україні в кінці січня - початку лютого поточного року не змогла завершити перегляд через ряд неузгоджених питань, у зв'язку з чим надходження другого транша, спочатку заплановане на 15 лютого, було відкладене. Позитивний висновок за підсумками першого перегляду місія змогла зробити лише в кінці квітня.

Місія МВФ підтримала пропозицію української сторони збільшити розмір другого транша до SDR1,9 млрд з SDR1,25 млрд і направити понад половину вказаної суми на покриття дефіциту бюджету, тоді як традиційно одержувачем коштів МВФ був Нацбанк, а їх цільове призначення полягало в підтримці платіжного балансу.

Оновлений за підсумками першого перегляду програми графік надходження коштів припускав виділення Україні третього транша у розмірі SDR2,125 млрд. При цьому Україна заявила про намір просити МВФ збільшити третій транш з 3,2 млрд дол. до 3,8 млрд дол.

У липні 2009 р. Рада директорів МВФ ухвалила рішення виділити Україні 3,3 млрд дол. третього транша стабілізаційного кредиту, загальний розмір якого складає 16,43 млрд дол.

Щоб одержати четвертий транш, Києву необхідно буде прийняти поправки до Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або оголошення його банкротом", які полегшили б можливість досудової санації і понизили б рівень надмірних зобов'язань.

Крім того, з кінця вересня повинна бути почата публікація детальної інформації про банки, зокрема якості активів і зобов'язань, власника.

Надалі передбачається, що п'ятий-восьмий транші складуть по SDR375 млн. кожен і виділятимуться за підсумками щоквартального перегляду програми.

При цьому передбачається, що надходження шостого-восьмого траншів залежатиме від виконання кількісних і структурних критеріїв, які будуть затверджені в ході третього перегляду програми, пише "ІМК".