УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Воронін склав повноваження президента Молдови

180
Воронін склав повноваження президента Молдови

Володимир Воронін, який займав пост президента Молдови вісім років, у п'ятницю, 11 вересня, склав повноваження голови держави.

Видео дня

У зверненні до народу Воронін заявив, що передає кермо влади новій владі "з важким серцем", не вірячи в її спроможність керувати країною: "Я передаю кермо влади країною в руки нової влади з важким серцем ... Я не вірю, що політики, які об'єдналися разом тільки на емоціях заперечення і суцільного очорнення власної країни і розподілі посад, здатні запропонувати суспільству позитивну програму".

Він зазначив, що не вірить у здатність нової влади бути єдиною командою, управляти державою, спираючись на інтереси народу, а не на власні цілі та інтереси. "Мені не відомі досліди вдалого правління, які б будувалися на ідеї ліквідації власної країни, на мріях про її знищення", - підкреслив він.

Водночас, Воронін заявив, що хоче бути оптимістичним: "По-перше, тому, що половина молдовського суспільства однозначно і категорично висловилася за продовження обраного нами курсу реформ і перетворень. По-друге, тому, що в нашій країні виключно сам народ приймає остаточне рішення про те, як йому розвиватися, куди рухатися, до яких цілей і до яких висот прагнути", пише "Новинар".

"Я налаштований оптимістично, бо Молдова була і має залишитися демократичною країною. А це означає, що у нашої країни є майбутнє", - сказав Воронін.

Воронін після переходу очолюваної ним компартії в опозицію вирішив відмовитися від посади президента і стати депутатом парламенту. Згідно з Конституцією Молдови, якщо посада президента стає вакантною, то обов'язки глави держави виконує спікер парламенту або прем'єр-міністр (у такій послідовності). Головою парламенту після нових виборів затверджено лідера Ліберальної партії Міхая Гімпу.