УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

БЮТ ініціює позачергове засідання ВР

246
БЮТ ініціює позачергове засідання ВР

У Верховній Раді України завтра, 1 вересня, відбудеться відкриття п'ятої сесії, але до 4 вересня депутати працюватимуть у комітетах і фракціях.

Видео дня

Про це сьогодні під час Погоджувальної ради повідомив голова ВР Володимир Литвин. Він нагадав, що відповідний розклад роботи передбачено затвердженим календарним планом.

За словами спікера, після відкриття п'ятої сесії парламент спробує затвердити порядок денний сесії, у проект якої внесено вже 400 підготовлених проектів законів, і 841 ще потрібно підготувати.

Крім того, 1 вересня планується внести уточнення в раніше прийняті закони, які потребують уточнення. Зокрема, за словами Литвина, таких законів налічується 6.

Голова ВР також звернувся з проханням до комітетів парламенту прискорити розгляд законопроектів, заветованих Президентом, нагадавши, що усього таких документів 16.

Спікер підкреслив, що, зокрема, Рада має розглянути пропозиції Президента до нової редакції Бюджетного кодексу, а також до закону про всеукраїнський референдум.

"Комітет з питань бюджету (повинен розглянути) один закон - зміни до Бюджетного кодексу, нова редакція. У нас створено робочу групу, прохання надати інформацію про результати роботи робочої групи, бо нам потрібно визначитися з цим, оскільки 15 вересня ми повинні отримати бюджет від Кабінету міністрів. Потрібно знати, на якій основі його буде розроблено", - зазначив Литвин, висловивши надію на те, що комітети розглянуть пропозиції Президента щодо цих законів, а протягом пленарного тижня 8-11 вересня їх розгляне Рада.

Крім того, голова ВР попросив парламентаріїв прискорити розгляд усіх зареєстрованих законопроектів про внесення змін до Конституції. Литвин нагадав, що в парламенті зареєстровано декілька відповідних законопроектів, і їх варто було б розглянути для того, щоб направити для висновку до Конституційного суду. Спікер зауважив, що це можна було б зробити завтра під час пленарного засідання або ж на наступному пленарному тижні.

"Це було б правильне рішення, і ми б виконали технічне завдання і направили законопроекти до Конституційного Суду", - сказав Литвин.

Водночас, під час сьогоднішньої погоджувальної ради лідер фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що фракція пропонує 4 вересня провести позачергове засідання Верховної Ради з питань повноважень органів місцевої влади. За словами Кириленка, у парламенті щодо цього питання вже зареєстровано 41 законопроект.

Сьогодні, як сказав голова фракції БЮТ, уже всім зрозуміло, що органи місцевого самоврядування повинні мати більше повноважень

"У зв'язку з цим ми пропонуємо провести в п'ятницю позачергове засідання, щоб розглянути питання лише місцевого самоврядування", - сказав Кириленко, зауваживши, що необхідну кількість підписів депутатів для проведення позачергового засідання вже сьогодні буде передано керівництву парламенту, пише "Новинар".

Крім того, лідер фракції Партії регіонів Віктор Янукович на погоджувальній раді заявив, що його фракція наполягає на першочерговому розгляді у парламенті 1 вересня питання про підвищення соціальних стандартів. Янукович сказав, що завтрашнє засідання має початися з розгляду питань, які стосуються "соціальних стандартів". Він нагадав, що під час завершення минулої сесії представники коаліції пообіцяли, що після доопрацювання дане питання "буде підтримано" у парламенті.

Янукович підкреслив, що фракція наполягає на підвищенні з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 1500 гривень і мінімальних пенсій до 1300 гривень. Він зазначив також, що фракція наполягає на звіті уряду в парламенті за використання коштів Міжнародного валютного фонду та про виконання бюджету в поточному році. Також лідер Партія регіонів наголошує на необхідності ухвалення рішення про скасування рішення про підвищення з 1 вересня цін на газ для населення. Янукович наголосив про необхідність внесення змін до бюджету на поточний рік ще до прийняття бюджету на наступний рік.

Водночас, лідер фракції КПУ Петро Симоненко зазначив, що рішення про підвищення мінімальної заробітної плати повинно розглядатися в пакеті із питанням про накладення мораторію на підвищення цін на товари і послуги. За його словами, ці питання є взаємозалежними.