УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Медведєв звинувачує Україну в поклонінні нацистам

174
Медведєв звинувачує Україну в поклонінні нацистам

Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна і країни Балтії оголошують національними героями нацистських злочинців.

Видео дня

Про це він сказав в ефірі телеканалу ”Росія”.

Президент РФ назвав події Другої світової війни найбільшою трагедією XX століття, ”трагедією, яка забрала, близько 70 млн. чоловік, за різними підрахунками, ця цифра поки не визначена до кінця”.

Питання, за його словами, ”в тому, яку інтерпретацію одержують ці події в різних країнах”.

”І ось тут, на жаль, спостерігається явний регрес, - відзначив Медведєв. - Ще 20-30 років тому, навіть за наявності так званих блоків, які знаходилися в протистоянні, я маю на увазі західний світ і Схід, Варшавський договір і, відповідно, НАТО, всі були єдині в тому, що фашизм одержав справедливу оцінку, а фашистські злочинці, які були засуджені Нюрнберзьким трибуналом, понесли заслужене покарання. Це навіть незважаючи на різницю в ідеологічних підходах, чому я про це спеціально сказав”.

За його словами, ”зараз у нас всіх начебто загальні цінності, ми не сперечаємося з приводу того, що є найважливішими цінностями, на чому повинні бути засновані держави, як повинні будуватися економіки”.

Проте, відзначив Медведєв, ”трапляються вражаючі речі”.

”То держави Балтії і навіть Україна оголошують, по суті, колишніх нацистських прибічників своїми національними героями, які боролися за звільнення їх держав. Хоча всі чудово розуміють, що було, соромливо опускають очі, для того, щоб не псувати відношення”, - сказав Президент РФ.

Як інший приклад Медведєв привів ситуацію з Парламентською Асамблеєю ОБСЄ, що зробила, за його словами, ”рівно відповідальними за Другу світову війну фашистську Німеччину і Радянський Союз”.

Як повідомлялося, на початку липня ПА ОБСЄ прийняла у Вільнюсі резолюцію ”Об'єднання розділеної Європи: захист прав людини і цивільних свобод в 21-м столітті в регіоні ОБСЄ”, осуджуючу злочини нацизму і сталінізму. Цю резолюцію, яка викликала протести російської делегації, ініціювали словенський Роберт Бателлі і член парламенту Литви Вілія Алякнайте-абрамікене.

Резолюція прийнята на підтримку ініціативи Європейського парламенту оголосити 23 серпня, в який 70 років тому був підписаний пакт Молотова-ріббентропа, Днем пам'яті жертв сталінізму і нацизму.