УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Єврокомісія має п'ять запитань щодо газових обіцянок України

180
Єврокомісія має п'ять запитань щодо газових обіцянок України

У проекті закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», розробкою якого займається Міжвідомча координаційна група з питань реалізації спільної заяви за результатами міжнародної інвестиційної конференції ЄС-Україна з модернізації ГТС України, залишаються неузгодженими лише п’ять питань.

Видео дня

Про це заявив заступник міністра палива та енергетики України Сергій Павлуша в інтерв`ю тижневику «Дзеркало тижня» (№32 (760) 29 серпня - 4 вересня 2009 року).

Він нагадав, що питання реформування ринку природного газу - головна складова брюссельських домовленостей України і Євросоюзу. При цьому ключовим елементом такого реформування повинна стати розробка законопроекту «Про засади функціонування ринку природного газу», який би грунтувався на принципах законодавства ЄС у цій сфері.

«У процесі розробки законопроекту група співпрацює з експертами Єврокомісії. Вони не лише працюють над документом у режимі його експертизи на предмет відповідності нормам ЄС, а також періодично беруть участь у засіданнях робочої групи. І ми, і, головне, ЄК оцінюємо таке співробітництво як дуже результативне», - підкреслив Павлуша.

За його словами, на сьогодні з європейською стороною залишаються неузгодженими лише п’ять питань. Частина з них стосується термінології, ідентичність якої забезпечити вкрай складно з урахуванням існуючих відмінностей у законодавстві в газовій сфері України і ЄС. Решта зауважень і коментарів європейських експертів, за словами заступника міністра, стосуються здебільшого розмежування функцій із транспортування та поставок газу, повноважень НКРЕ і тарифної політики.

«Ми продовжуємо роботу над узгодженням цих моментів. Розробка законопроекту, який відповідав би принципам лібералізованого ринку газу ЄС, є пріоритетом для Мінпаливенерго і перебуває на особливому контролі міністра, оскільки, крім іншого, це є умовою успішного завершення переговорів про членство України в Енергетичному співтоваристві, про одержання кредитних ресурсів для реалізації інвестпроектів, а також кредитів для створення запасів газу на зимовий період 2009—2010 років», - наголосив Павлуша.