УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Росії нарахували 54 дитини з мільярдними статками

153
У Росії нарахували 54 дитини з мільярдними статками

Російський журнал Фінанс опублікував традиційний рейтинг найбагатших спадкоємців Росії.

Видео дня

Цього року в рейтингу – 54 дитини. Це вдвічі менше, ніж минулого року – в 2008-му у списку фігурували 112 дітей із загальним капіталом $450 млрд.

У 2009-му загальний статок найбагатших нащадків Росії зменшився до $107 млрд – унаслідок кризи.

Рейтинг найбагатших спадкоємців Росії визначався таким чином: За основу журнал Фінанс бере щорічний рейтинг російських мільярдерів, котрий також складає видання, а розмір умовного статку кожної дитини обчислюється шляхом ділення капіталу батька на кількість дітей.

На першому місці в списку – 19-річний Юсуф Алекперов, єдина дитина співвласника Лукойлу Вагіта Алекперова.

Алекпьоров-молодший уже перебував на першій сходинці рейтингу два роки тому, в 2007, але минулого року його посунули з лідируючої позиції Петро і Марина Дерипаски, діти Олега Дерипаски, власника холдингу Базовий елемент.

Проте цього року неважливі справи батька посунули їх на 12 позицій униз – на 12-е і 134-е місця, а Алекперов молодший знову запанував на вершині списку з умовним статком у $7,6 млрд.

Друге, третє, четверте, п'яте і шосте місця окуповані дітьми Романа Абрамовича – Ганною, Аркадієм, Софією, Ариною й Іллею. Умовний статок кожного з них – 2,78 млрд ($13,9 млрд Романа Абрамовича, поділених на п'ять). Проте вже наступного року діти Абрамовича можуть опуститися в рейтингу, якщо статок їх батька зменшиться або залишиться тим самим через народження брата або сестри – в середині серпня ЗМІ повідомили, що подруга російського мільярдера Дарина Жукова перебуває приблизно на шостому місяці вагітності.

Позиції з сьомої по дев'яту в списку займають троє дітей Володимира Лісина, стать, імена і рік народження яких ретельно приховують батьки. У рейтингу Фінанса кожен з них фігурує просто як "дитина Володимира Лісина" - всі з умовним статком у 2,57 млрд.

Замикають десятку найбагатших спадкоємців Росії Гульнара Керімова 1990 року народження, старша дочка Сулеймана Керімова, власника фонду Nafta Nafta Moskva. Умовний стан Керімової – 2,5 млрд. На 11 і 12 місці рейтингу – її молодший брат і сестра, що володіють тим самим умовним статком, пише "Новинар".