УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Новий Рік долар коштуватиме 20 гривень

147
На Новий Рік долар коштуватиме 20 гривень

На початку 2010 року долар США може коштувати 15-20 гривень.

Видео дня

Такий прогноз дає директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

За словами економіста, у випадку, якщо в найближчий час «не буде введено секвестр бюджету, не припинять друкувати облігації державної позики і гривню», на початку 2010 року долар США може коштувати 15-20 гривень.

Якщо ж термінові заходи будуть прийняті, можна буде уникнути внутрішнього дефолту, що загрожує в жовтні-листопаді 2009 року, а також утримати курс долара на рівні 8 гривень за долар.

У свою чергу, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський не виключає, що до кінця року курс гривня/долар може складати 9-10. Разом з тим, економіст відзначив, що прогноз на 2010 рік залежить від ряду причин, пише "Главред"

Зокрема, від надходжень капіталу з-за кордону і стану української корпоративної зовнішньої заборгованості. «Ми сьогодні до кінця не знаємо, скільки з цих грошей реально реструктуризовано, як і на яких умовах», - сказав він.

Бураковський відзначив, що слабка економіка не може мати сильної валюти. Тому, «якщо буде оновлення і визначений «плюс» в українській економіці, гривня потихеньку зміцнюватиметься», - сказав він.