УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

США не відмовляться від систем ПРО у Європі

174
США не відмовляться від систем ПРО у Європі

Адміністрація президента США Барака Обами в четвер спростувала повідомлення польських ЗМІ про те, що Вашингтон готовий відмовитися від розміщення системи ПРО в Східній Європі.

Видео дня

Про це повідомляє Agence France-Presse.

"Я б назвав це повідомлення неточним", - заявив журналістам представник Держдепартаменту П. Дж. Кроулі. За його словами, аналіз стратегії протиракетної оборони ведеться постійно і "поки не досяг завершення".

Раніше польська газета з посиланням на джерела у Вашингтоні повідомила, що плани США щодо розміщення елементів протиракетної оборони (ПРО) в Польщі і Чехії практично напевно буде скасовано.

"Сигнали, які направляють генерали в Пентагоні, абсолютно зрозумілі - що стосується ПРО, то нинішня адміністрація шукає інші рішення, ніж попередні, які в Польщі та Чехії", - заявив газеті голова Альянсу на захист протиракетної оборони Рікі Еллісон, який минулого тижня взяв участь у конференції промисловців, зайнятих у сфері ПРО. На ній обговорювалися перспективи розвитку цієї сфери.

За словами Еллісона, на конференції генерали жодного разу не згадали про план адміністрації колишнього президента Джорджа Буша розмістити елементи ПРО в Польщі та Чехії. Замість цього адміністрація Барака Обами вважає за доцільне розміщувати ракети-перехоплювачі на кораблях, а також на базах в Ізраїлі, Туреччині і, можливо, де-небудь на Балканах.

Барак Обама почав переглядати стратегію розширення ПРО незабаром після того, як зайняв крісло президента в Білому домі. Адміністрація колишнього президента США Джорджа Буша-молодшого до 2013 року планувала розмістити елементи ПРО - 10 ракет-перехоплювачів у Польщі і радар в Чехії під приводом захисту від можливого удару з боку Ірану, пише "Новинар".

Уперше про плани США розмістити елементи своєї системи ПРО в Польщі та Чехії стало відомо в 2006 році. У липні 2008 року Вашингтон підписав відповідну угоду з Чехією, проте домовленість з Польщею поки офіційно не оформлено.