УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У екс-міністра Тимошенко знайшли порушень на мільярд гривень

186
У екс-міністра Тимошенко знайшли порушень на мільярд гривень

Йосип Вінській на посту міністра транспорту і зв'язку допустив порушень майже на мільярд гривень.

Видео дня

Такі дані перевірки оголосило Контрольно-ревізійне управління, пише «Дело» з посиланням на джерело у відомстві.

Як повідомило джерело в Головному контрольно-ревізійному управлінні, в ході перевірки були виявлені порушення майже на мільярд гривень. Зв'язатися з екс-міністром вчора не вдалося. Проте його найближчий соратник народний депутат Володимир Каплієнко не здивувався результатам перевірки, пославшись на її «замовний характер». «Ми чекали, що результати перевірки будуть саме такими, враховуючи той факт, що замовлення КРУ і Генпрокуратури на перевірку Мінтрансу було проведено під звільнення міністра з його посади», — сказав депутат.

Як пише видання, найкрупніше порушення, яке виявило КРУ, — зрив тендеру на реконструкцію аеропорту «Левів». При цьому контролери відзначили, що надалі контракт на реконструкцію аеропорту був поміщений з фірмою «Азовінтекс» на 863,4 млн. грн. без проведення тендеру, що заборонено законодавством. Проте депутат Каплієнко завірив: екс-міністр відмінив конкурс, запобігаючи розкраданням коштів з боку колишнього директора аеропорту «Львів» Олександра Загреви. «Що стосується укладення контракту з компанією «Азовінтекс», Йосип Вікентійович вже робив заяву про те, що такою була письмова вказівка прем'єр-міністра Тимошенко», — додав Каплієнко.

Видання пише, що Вінського також звинуватили в тому, що при ньому міністерство викачувало гроші з підконтрольних йому підприємств і використовувало у власних цілях. Зокрема 368,2 тис. грн. Одеського морпорта і держпідприємства «Укрсервіс Мінтранс» були витрачені відомством на прийом іноземних делегацій, а 160 тис. грн. Служби міжнародних перевезень пішли в рахунок відряджень чиновників міністерства без компенсації.

Не обійшлося у відомстві і без зловживань із земельного питання, пише видання. КРУ повідомляє: Мінтрансзв’язку за власною ініціативою продало дві земельні ділянки за заниженою вартістю, що належали Державній спеціальній службі транспорту. В цілому сума порушень від незаконного продажу зниженої в ціні Мінтрансом землі склала 14 млн. грн.

Втім, відзначає видання, в самому ревізійному управлінні стверджують, що Мінтранс до цих пір не усунув багато порушень, виявлених попередньою перевіркою в 2008 році. Одне з них — безкоштовне використання земельної ділянки вартістю 7,1 млн. грн., що належить держпідприємству «Укрсервіс Мінтранс».

Нагадаємо, позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності Міністерства транспорту і зв'язку проводилася більше двох місяців, почавшись 18 червня — буквально наступного дня після того, як Йосип Вінській подав заяву про відставку.

Верховна Рада звільнила Вінського 23 червня. Перед цим Рада відмовилася підтримати заяву Вінського про відставку за власним бажанням.