УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Український сирота втік від сім'ї із США в інтернат

216
Український сирота втік від сім'ї із США в інтернат

В інтернаті всі діти мріють, що одного дня їх усиновлять. Женя Матвійчук чекав цієї події довгих 11 років - дитяча мрія збулася, коли йому вже виповнилося сімнадцять. Як повідомляє "Комсомольська правда" в Україні", американці Куртіс і Тамара Свон вирішили стати батьками для Віті і Саші Матвійчуків з бердянського притулку, а коли дізналися, що у них у Молочанську є ще старший брат Женя, забрали і його - щоб не розлучати хлопчиків. До того ж подружжя вже виховує семеро прийомних дітей і рідну дочку.

Здавалося б ось воно, щастя! Але Женя ледве витримав рік - як тільки хлопчикові стукнуло 18 років, він позичив грошей на дорогу і повернувся в рідний інтернат.

- Розумієте, в Україні вони були дуже ласкавими і дбайливими, але як тільки ми прилетіли в Пелхем (містечко в штаті Алабама. - Авт.), їх неначе підмінили, - пояснює Женя. - Я дуже прагнув влитися в їх сім'ю, але мене просто не помічали. Йду гуляти, але ніхто не цікавиться, куди, коли повернуся. Не запитували, як справи в школі… Ніхто не радів, коли про мене і Сашу написали газети - мовляв, нові хлопці з України відмінно себе проявили і принесли шкільній команді перемогу! У такі моменти я завжди думав про рідний інтернат, де б мене зрозуміли і підтримали.

- Женя не раз говорив по телефону, що хоче повернутися, і мені, і своїй виховательці, - говорить директор молочанської школи-інтернату Юрій Герасимов. - Ми намагалися його відмовляти, але він стояв на своєму. Женя - парубок наполегливий: якщо сказав, обов'язково зробить. Тому мені лише і залишилося, що зустріти його на вокзалі.

Женя Матвійчук має намір закінчити 10-й клас, всупити до вчитися на кухаря, а після піти в армію. А керівництво інтернату тим часом сушить голову, яким чином повернути хлопчикові статус сироти, адже фактично у нього є прийомні батьки…

Ольга Сергеєва, заступник начальника служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації:

- Це перший і єдиний випадок в Україні, тому юридичні моменти виходу з ситуації не відпрацьовані. Наше законодавство не передбачає подібних випадків. Тому на офіційне рішення такого питання можуть піти місяці. Якщо дитя опинилася без реальної опіки батьків, то в цьому випадку законом передбаченене її утримання. Після того, як процес розусиновлення в судовому пррядку завершиться, Женя знаходитиметься під опікою держави як сирота до 23 років.