УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

«Дитяча лікарня майбутнього» - піар для благодійників

207
«Дитяча лікарня майбутнього» - піар для благодійників

Деякі благодійники, які задекларували певну суму на будівництво «Дитячої лікарні майбутнього», «тільки пропіарилися на благодійності, а гроші не дали».

Про це на сьогоднішній прес-конференції заявили представники міжнародного фонду «Україна–3000» Катерини Ющенко і благодійного фонду "Дитяча лікарня майбутнього".

Учасники прес-конференції довго відмовлялися конкретизувати таких благодійників, але потім відступили під тиском журналістів.

Зокрема, Андрій Мірошніченко, голова правління «Україна-3000», заявив, що таким недисциплінованим виявився благодійник номер 1 - корпорація "Індустріальний Союз Донбасу" (ІСД), яка декларувала $15 млн. на будівництво лікарні.

За ІСД спробував заступитися міністр охорони здоров'я Василь Князевич.

«Благодійники або є, або їх немає. Дисциплінувати їх не можна. Я, до речі, теж перерахував місячну зарплату на дитячу лікарню майбутнього і сподіваюся, що ці гроші будуть використані ефективно», – заявив Князевич.

У журналістів було достатньо багато претензій до керівництва благодійних фондів, які узяли на себе зобов'язання побудувати дитячі лікарні. Зокрема, основний докір стосувався того, що вже пройшли два роки і два місяці з тих пір, як були зібрані кошти з благодійників фізичних і юридичних осіб, а будівництво ще не розпочате. Зокрема, на сьогоднішній прес-конференції представники фонду презентували лише проект.

Претензії торкалися і того, що ці два роки і два місяці учасники фонду використовували зібрані кошти на оплату їх життєдіяльності. Представники фонду були з цим категорично незгідні. Вони відзначили, що сума внесків за ці роки навіть збільшилася на 2 млн. грн за рахунок банківських відсотків. Хоча, навіть цієї суми не вистачає для того, щоб почати і завершити будівництво. Лікарня потребує 600 млн. грн капіталовкладень.

На сьогодні в наявності лише одна шоста цієї суми.

«Україна-3000» вийшла з цього положення, залучивши в процес Державне управління справами, яке за домовленістю, повинно збудувати лікарню, а благодійні фонди наповнять її устаткуванням. Проте проблема в тому, що в нинішньому бюджеті не закладена сума на це будівництво.

Організатори заявляють, що вони виходитимуть з ситуації таким чином – цього року на будівництво залучать гроші фонду, а потім їх компенсує держава.

«Дитяча лікарня майбутнього», за їх словами, почне будуватися вже в березні. Хоча існує ще одна проблема – це зняти гроші з рахунку в банку, адже тепер банки достроково не видають депозити.

Голова наглядової ради фонду «Лікарні майбутнього» Андрій Мірошніченко говорить, що вони ведуть переговори з банком, де лежать кошти для цієї мети.

До речі, цей банк, за словами Мірошніченка, належить одному з благодійників, тому, який «дав перший мільйон».

Очевидно організатори також не повністю довіряють цьому благодійникові, тому що заявили журналістам, що збираються переказати кошти в державний банк.