УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Обвинувачених у фальсифікації справи Александрова виправдано

273
Обвинувачених у фальсифікації справи Александрова виправдано

Апеляційний суд Запорізької області визнав невинними чотирьох міліціонерів, учасників "банди перевертнів у погонах", яких звинувачували у фальсифікації справи проти журналіста зі Слов'янська Ігоря Александрова, а також в організації низки вбивств.

Справу Александрова відправлено на дорозслідування.

Відповідне рішення сьогодні, 19 лютого, оголосив Апеляційний суд Запорізької області.

Судова колегія під головуванням судді Олега Дутова, судді Валерія Фоміна і присяжних постановила звільнити прямо в залі суду з-під варти Ігоря Криволапова. З нього знято обвинувачення за епізодами Карпенка та Жемова, а епізод (історія зі списаним службовим авто) за покаранням віднесли до терміну, який вже відсиділи (більше 5 років).

Трьох міліціонерів: колишнього начальник УВС Макіївки Альберта Винничука, співробітника УУР УМВС Донецької області Сергія Шломіна і в минулому підполковника міліції, депутата Ворошилівської райради Донецька Олександра Герасименка, - також сьогодні звільнили, і вони поїхали додому.

Суд визнав, що у держобвинувачення не було достатніх доказів їх провини, слідство проведено з грубими порушеннями Кримінального кодексу України та Конституції України.

В’ячеслава Апоз'янца (також фігуранта історії з Вередюком) як і вищезгадані громадяни, залишилися на підписці про невиїзд.

Крім того, довічні терміни отримали Володимир Бойко та Михайло Орлов - за вбивства братів Карпенка та Жемова. Ще один обвинувачуваний - Сергій Костюченко отримав термін 7 років в'язниці (за нанесення тяжких тілесних ушкодження учаснику "бійки" у Краматорську). Двох інших (Сергія Шерковця та Юрія Шевченка) також звільнили в залі суду, оскільки їхній термін перебування під вартою погасив отримані терміни.

Водночас, після вироку суд оголосив ще й окрему ухвалу щодо слідчого Генпрокуратури України Олександра Каліфіцького.

Суд вважає, що в ході досудового слідства він практикував незаконні методи збору доказів, тиску на обвинувачених та свідків, маніпулював суспільною думкою (роздаючи інтерв'ю). Крім того, пан Каліфіцький відзначився рідкісною зухвалістю: даючи свідчення в якості свідка, він погрожував підсудним прямо в залі судових слухань. Тобто висловлював демонстративно неповагу суду.

Нагадаємо, в ході процесу звинувачували 10 осіб, мешканців Донецької області. Четверо з них - офіцери міліції. Ця група іменувалась до сьогоднішнього дня як "ОЗУ Криволапова", "банда перевертнів у погонах", "ОЗУ Старе місто" і т. і.

Обвинуваченим висували ряд тяжких злочинів: фальсифікація розслідування вбивства слов'янського тележурналіста Ігоря Александрова; отруєння раніше звинуваченого у вбивстві журналіста, але потім виправданого в суді Юрія Вередюка і його "інструктора" Ігоря Благова; викрадення та вбивство краматорських підприємців братів Карпенків; викрадення та вбивство Краматорського колекціонера ретро -авто Ігоря Жемова; викрадення Краматорської школярки та ін.

Кримінальна справа, яку розслідували працівники Генпрокуратури, складалося з десятків томів і судом досліджувалася два роки у Запоріжжі.

До сьогоднішнього дня рішенням суду всі епізоди, пов'язані зі справою Александрова, було виведено в окреме провадження, і з нею знову доведеться провести нове розслідування.

Нагадаємо, керівник телерадіокомпанії ТОР (Слов'янськ, Донецька область) Ігор Александров помер 7 липня 2001 року від сильних побоїв.

На нього напали вранці 3 липня 2001 року на сходах будинку, де розташований офіс телекомпанії. Александрова доставили до лікарні із черепно-мозковими травмами у важкому стані.

У жовтні того ж року в убивстві журналіста Генпрокуратура звинуватила Юрія Вередюка.

Однак пізніше Генпрокуратура встановила, що насправді Вередюк непричетний до злочину, і в травні 2002 року суд виправдав його, вважаючи, що вину не було доведено. У липні 2002 року Юрій Вередюк раптово помер, і судмедексперти встановили, що його смерть не була насильницькою. Однак після повторної експертизи мова вже пішла про вбивство.