УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Проти Тимошенко порушать кримінальну справу

201
Проти Тимошенко порушать кримінальну справу

Атака Банкової на прем'єр-міністра Юлію Тимошенко продовжується. Виконуючи рішення РНБО, Служба безпеки України і Служба зовнішньої розвідки приступили до перевірки дій українських посадових осіб під час підписання газових договорів з Росією.

У середу до цього процесу підключилася і Генпрокуратура. Як заявила заступник генерального прокурора Тетяна Корнякова, буде проведена перевірка дотримання порядку підготовки і затвердження директив на газові переговори, а також дотримання директив при проведенні цих переговорів.

У БЮТ бачать в цьому політичну підоснову. "За всім цим стоять Віктор Ющенко і депутати з Партії регіонів, що лобіюють інтереси "РосУкрЕнерго", — сказав депутат-бютівець Сергій Соболєв. — Вони сподіваються на те, що прокуратура зробить подання або до парламенту, або Президентові для відміни цих контрактів. Але з цього нічого не вийде — це не входить в компетенцію ні того, ні іншого", пише "Сегодня".

А ось джерело в оточенні Тимошенко в оцінці цілей Генпрокуратури і СБУ йде ще далі. "Передбачається не лише відміна контрактів, але порушення кримінальної справи проти Тимошенко. А це, у свою чергу, може стати підставою для усунення її від виконання обов'язків прем'єра. Але це теоретично. Практично знімати Тимошенко в умовах сильної економічної кризи ніхто не буде, оскільки немає на сьогодні людей, готових зайняти її посаду. Проте, хочу відзначити, що якби Юлію Володимирівну відправили у відставку, то жодного жалю з її боку не було б", заявляє джерело.