Суд продовжив термін арешту Пукача

232
Суд продовжив термін арешту Пукача

Апеляційний суд Києва продовжив запобіжний захід екс-керівникові департаменту розвідки і зовнішнього спостереження МВС України Олексію Пукачу до 6 місяців.

Про це повідомили в Генпрокуратурі України, відзначивши, що Пукач знаходитиметься під вартою як мінімум до лютого 2010 року.

У ГПУ уточнили, що суд виніс цю ухвалу "днями".

Нагадаємо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 р. Пізніше його тіло знайшли в Таращанському лісі під Києвом.

У 2000 р. лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз оприлюднив аудіозаписи, передані йому колишнім майором державної охорони Миколою Мельниченком, нібито зроблені в кабінеті екс-Президента Леоніди Кучми, які свідчать про причетність колишнього глави держави до вбивства Гонгадзе.

Видео дня

Після "касетного" скандалу Мельниченко з 2000 р. декілька років прожив в США. За словами самого майора, ці розмови він записував на диктофон, який підкладав під диван в кабінеті глави держави.

Генеральна прокуратура 24 липня 2009 р. висунула офіційне звинувачення екс-керівникові департаменту розвідки і зовнішнього спостереження МВС України Пукачу в співучасті у вбивстві журналіста Гонгадзе. Йому було пред'явлено звинувачення у низці злочинів, зокрема у вбивстві Гонгадзе і знищенні документів.

За офіційною версією, саме Пукач став головним виконавцем вбивства журналіста Гонгадзе. За даними слідства, він організував стеження за журналістом і керував групою офіцерів міліції, які викрали Гонгадзе 16 вересня 2000 р. і вивезли його в поле поблизу сіла Сухоліси Білоцерківського району Київської області. За версією слідства, Пукач власноручно задушив журналіста і змусив співучасників мовчати про злочин, а потім, можливо, перезаховав тіло в лісовому масиві Улашевського лісництва Таращанського району. Висловлювалися припущення, що Пукач не міг діяти самостійно, без відома свого попередника на посту начальника головного управління кримінального розшуку, а у той час керівника апарату МВС України Едуарда Фере, пише "РБК-Україна".

У жовтні 2003 р. Пукач був затриманий ГПУ і звинувачений в знищенні документів, що свідчать про стеження за Гонгадзе в травні-липні 2000 р. Після того, як в листопаді 2003 р. Пукач був звільнений з-під варти Апеляційним судом міста Києва під підписку про невиїзд, офіцер зник.