УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Німеччина дала зелене світло газопроводу Nord Stream

879
Німеччина дала зелене світло газопроводу Nord Stream

Nord Stream отримав від Німеччини всі необхідні дозволи на будівництво газопроводу.

Видео дня

Як повідомила прес-служба компанії - оператора проекту Nord Stream, сьогодні було отримано дозвіл на будівництво 31-кілометрової ділянки газопроводу у винятковій економічній зоні (ВЕЗ) Німеччини. Його було видано Федеральним агентством морських і гідрографічних досліджень (BSH) в Гамбурзі. Це другий і останній дозвіл від влади Німеччини, необхідний для будівництва газопроводу.

Нагадаємо, 21 грудня ц.р. компанія Nord Stream AG отримала дозвіл на будівництво 50-кілометрової ділянки газопроводу Nord Stream у територіальних водах Німеччини з точкою виходу на берег в Любміне (неподалік від Грайфсвальда).

Тепер компанії-операторові проекту Nord Stream залишається отримати другий дозвіл на прокладку газопроводу від Фінляндії. Раніше фінський уряд уже видав дозвіл на прокладку морської ділянки газопроводу в своїй винятковій економічній зоні. Другий дозвіл необхідно отримати від Управління із видачі екологічних дозволів Західної Фінляндії.

"Ми йдемо суворо за графіком: весною 2010 р. планується розпочати будівництво газопроводу з тим, щоб в 2011 р. почати транспортування газу", - наводяться в повідомленні компанії слова управляючого директора Nord Stream AG Маттіаса Варніга.

Раніше компанія Nord Stream AG також отримала дозволи від решти всіх країн, через води яких пройде газопровід - Данії, Швеції та Росії.

Після завершення будівництва в 2012 р. газопровід Nord Stream зможе постачати 55 млрд куб. м газу на рік з Росії до Німеччини, де буде підключено до європейської газотранспортної системи. Компанія ВАТ "Газпром" вже підписала довгострокові контракти на постачання газу Nord Stream споживачам у декількох країнах ЄС, включаючи Німеччину, Данію, Нідерланди, Бельгію, Францію та Великобританію.

Газопровід Nord Stream - принципово новий маршрут експорту російського газу до Європи, який пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район м. Виборг) до узбережжя Німеччини (район м. Грайфсвальд). Протяжність газопроводу складе близько 1 тис. 200 км. Будівництво газопроводу планується почати весною 2010 р.

Компанію Nord Stream AG було створено в грудні 2005 р. для проектування, будівництва й експлуатації магістрального газопроводу "Північний потік". Частки в Nord Stream AG розподілені таким чином: Газпром - 51%, Wintershall Holding AG - 20%, E.On Ruhrgas AG - 20% і Gasunie - 9%.