УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Для розпуска Ради є усі підстави

177
Для розпуска Ради є усі підстави

Для розпуску Верховної Ради України у новообраного Президента є конституційні підстави.

Видео дня

Про це заявила заступник голови Секретаріату Президента Марина Ставнійчук.

"Потрібно говорити чесно: коаліції депутатських фракцій з наявністю 226 голосів у Верховній Раді протягом останнього року немає. За наявності волі президента для дострокового припинення повноважень парламенту - конституційний механізм розпуску парламенту існує", - сказала Марина Ставнійчук, нагадавши при цьому, що Президент Віктор Ющенко виступає за проведення чесних і відкритих виборів голови держави.

Разом з тим заступник голови президентського Секретаріату розкритикувала Центральну виборчу комісію за бездіяльність в умовах, коли графік бюджетного фінансування виборів грубо порушується. "Кажучи про фінанси, не можна не сказати про безпрецедентну ситуацію: за два місяці з трьох "передвиборних" ЦВК одержала менше 1% від необхідної суми для проведення виборчих процедур. У мене у зв'язку з цим питання до ЦВК: вони що, два місяці не аналізували обставини, не бачили, що у них немає грошей? Чому мовчали?", - запитує Марина Ставнійчук в інтерв'ю газеті "Комсомольская правда в Украине".

Вона нагадала, що в законі про вибори ніяких інших шляхів фінансування ЦВК не передбачено, окрім як за допомогою виділення коштів з державного бюджету на організацію виборчого процесу.

В той же час заступник голови Секретаріату Президента побоюється, що у разі проблем з фінансуванням виборчий процес може опинитися під загрозою.

Згідно Конституції, Президент не може розпустити Верховну Раду України в піврічний термін до закінчення своїх повноважень. Кандидат в Президенти, лідер Партії регіонів Віктор Янукович вважає за доцільне одночасне проведення можливих позачергових виборів парламенту і місцевих виборів 30 травня 2010 року.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, у свою чергу, не виключає можливості, що позачергові вибори Верховної Ради відбудуться після виборів Президента.

Що ж до Віктора Ющенка, він обіцяє розпустити парламент при його відмові схвалити зміни до Конституції у разі його обрання Президентом.