УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна переозброюється за стандартами НАТО

237
Україна переозброюється за стандартами НАТО

Шість нових зразків стрілецької зброї «Форт» прийнято на озброєння в Україні відповідно до ухвали уряду від 23 грудня, що була оприлюднена у п'ятницю.

Видео дня

Зокрема, за пропозицією Міністерства внутрішніх справ, після узгодження із Службою безпеки України, Управлінням державної охорони, Адміністрацією державної прикордонної служби і Службою зовнішньої розвідки, прийняті на озброєння штурмові гвинтівки «Форт-221», «Форт-222», «Форт-223», пістолет-кулемет «Форт-224», снайперська гвинтівка «Форт-3012», кулемет «Форт-401» і їх модифікації, пише MIGnews.

Штурмові гвинтівки (автомати) «Форт» фактично є ізраїльськими гвинтівками Tavor, які випускаються за ліцензією в Україні. Всі гвинтівки розраховані під стандартний проміжний патрон НАТО калібру 5,56 мм. Пістолет – кулемет також створений на базі Tavor. Для нього використовується найбільш поширений в світі пістолетний патрон 9 мм Para.

Снайперська гвинтівка «Форт» на базі ізраїльського автомата Galil розрахована на боєприпаси калібру 7,62 мм (НАТО). Кулемет «Форт» на базі ізраїльського Negev має калібр 5,56 м і стрічкове живлення.