УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

РНБО: Кадиров намагається посварити Україну і Росію

165
РНБО: Кадиров намагається посварити Україну і Росію

Рада національної безпеки і оборони України серйозно стурбована "агресивною риторикою керівника одного з федеральних утворень РФ" Рамзана Кадирова, яка прозвучала в інтерв'ю агентству Reuters. Про це йдеться в заяві РНБО.

Видео дня

"Не стосуючись особи автора заяви і його неспроможності здійснювати серйозний вплив на політику центральної влади Росії в зовнішньополітичній сфері, варто відзначити - подібні "меседжі" несуть загрозу для національної безпеки, як України, так і Росії", відзначають в СНБО.

"Вони (заяви) направлені на демонтаж процесу стабілізації і виходу на новий рівень стратегічного партнерства двох рівних і незалежних держав. Особливою небезпекою є те, що вони торпедують гостру необхідність "перезавантаження" двосторонніх відносин, які все більше грають роль певних гарантів стабільності і безпеки від "Ванкувера до Владивостока", - мовиться в заяві.

Подібна заява, вважають в РНБО, повинна стати викликом, як для державної влади Росії, так і для російської політичної еліти. Натомість, мовиться в заяві РНБО, така риторика Кадирова виправдовує і трагічну історію війни в Чечні, інших воєн, військових конфліктів, які дестабілізували мир, відкинули цілі народу від прогресу.

"Ми сподіваємося, що російська політична влада будуватиме відносини з іншими країнами на визнаних принципах добросусідства, взаємоповаги і невтручання у внутрішні справи відповідно до Статуту ООН і узятих на себе зобов'язань в Будапештському меморандумі, підтверджених сумісною заявою президентів США і РФ від 04.12.09, і дасть відповідну і жорстку офіційну оцінку провокаційним заявам Рамзана Кадирова", - мовиться в заяві.

"Цивілізований світ повинен відреагувати на це, щоб попередити подібні явища в майбутньому", - резюмується в заяві.

Московське представництво агентства Reuters, що опублікувало інтерв'ю президента Чечні Рамзана Кадирова, заявило, що автори ряду публікацій в інтернеті перекрутили зміст того, що писало агентство, і говорив президент Чеченської республіки.

Президент Чечні Рамзан Кадиров не говорив, що Україну потрібно ліквідовувати і воювати з нею, стверджує його прес-секретар.