УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ізраїль гальмує безвізовий режим з Україною

165
Ізраїль гальмує безвізовий режим з Україною

Ініціатива безвізового режиму між Україною та Ізраїлем призвела до суперечки всередині ізраїльського уряду. Члени ультрарелігійної партії ШАС заявила про сумніви.

Видео дня

У ході останнього візиту до Києва на початку грудня глава ізраїльського МЗС Авігдор Ліберман та його український колега Петро Порошенко домовилися про активізацію двостороннього діалогу з метою якнайшвидшого скасування віз для громадян обох держав. Відтак міністр туризму Ізраїлю Стас Місежніков цього тижня урочисто оголосив про часові рамки, відведені для підготовки підписання угоди - червень 2010-го року. За словами урядовця, вже створено робочі групи, які працюють над технічними деталями плану.

Ізраїльський уряд мав ухвалити мандат на початок переговорів з Києвом вже на своєму наступному засіданні. Проте, останньої миті міністр внутрішніх справ і лідер ультра-релігійної партії ШАС Елі Ішай звернувся до урядового секретаря із вимогою вилучити це питання з переліку тем засідання уряду.

На думку міністра, тема скасування віз з Україною, яке може призвести до збільшення потоку українського заробітчанства та торгівлі людьми, не пройшла належного обговорення та потребує додаткової перевірки, пише "Німецька Хвиля".

Водночас речники глави зовнішньополітичного відомства відкидають ці аргументи, називаючи їх «безпідставними». Вони нагадують, що про наміри встановлення безвізового режиму з Україною було оголошено ще понад рік тому, а чернетку плану дій отримали усі урядові інстанції, відповідальні за реалізацію цього проекту.