УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Коаліції включили зворотній відлік

186
Коаліції включили зворотній відлік

У політичному житті країни можуть відбутися серйозні події.

Видео дня

Про них багато хто і думає, і говорить, але переходити від слів до справи наразі не ризикують. Але це наразі. Вчора прозвучала чергова заява про те, що з діючої коаліції у Верховній Раді України можуть вийти дві фракції.

"При тому сценарії і результаті, який можна чекати, не виключено, що не одна, а дві фракції вийдуть з коаліції", - прогнозує заступник розділу Секретаріату Президента Ігор Попов.

"Тоді, звичайно, включається лічильник, і дійсно чесна і прозора гра: або за 30 днів формується коаліція з новим урядом, а якщо немає на це здатності – треба нові вибори", - відзначив він в ефірі "5 каналу".

Ігор Попов додав: "Після виборів потрібно буде визначатися, хто у нас ті мінімум 226 депутатів, які відповідають за діяльність того уряду, який вони сформують. Якщо цього не відбувається, і якщо (депутати) не можуть об'єднатися ні в одній конфігурації, тоді розпуск парламенту і позачергові вибори".

Заступник голови Секретаріату Президента також вважає, що "в 2009 році парламент не збиратиметься і дуже маловірогідно, що такі збори відбудуться до першого туру (виборів Президента. – Ред.)".

Коментуючи фінансову сторону кампанії, Ігор Попов заявив, що президентські вибори можуть бути профінансовані тільки за кошти держбюджету.

"Ми чули обіцянку, що буде прийнятий спеціальний закон про фінансування виборів, але його треба приймати до виборів, а не враховуючи те, хто матиме які результати в першому турі", - підкреслив він.

На питання, як можна профінансувати вибори без ухвалення такого закону і без Державного бюджету, представник президентського Секретаріату сказав: "У борг. Тільки у борг. Але є ряд витрат, які у борг неможливо зробити. Саме тому це велика загроза, і я боюся, що це свідома робота тих, хто боїться програти вибори".