УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Сусіди Ющенка влаштують йому протест

210
Сусіди Ющенка влаштують йому протест

Серед сусідів Президента Ющенка по його карпатській держрезиденції в селі Стара Гута на Івано-Франківщині зріє бунт. Селяни виступають проти передачі під національний парк більше десяти тисяч гектарів дідівських земель, на яких розташовані резиденція і пансіонат «Синьогора» (відповідний указ Президента з'явився днями). Наміри у влади офіційно благі — захистити унікальну флору і фауну Карпат, розвинути інфраструктуру і дати рядовим українцям можливість відпочивати з комфортом в живописних гірських місцях. Проте місцеві побоюються, що нацпарк — лише прикриття для приватизації дорогих карпатських гектарів. На знак протесту селяни хочуть перекрити під'їзди до президентської «хатинки», щоб не пустити Ющенка з сім'єю і свитою на дачу, де він традиційно відпочиває на Новий рік і Різдво.

Видео дня

«Настають вибори, і Президент перед відходом з посади, мабуть, хоче прихопити резиденцію і земельку навколо неї. А нам після цього в рідному лісі не те що ягід-грибів не зібрати, навіть худобину не дадуть перегнати», — у гутівця Івана Васильовича від хвилювання тремтить голос. Місцеві переконані, що парк створюють для влади і олігархів, які побудують там котеджі, готелі і ресторани. «Якщо раніше перед будь-яким будівництвом цікавилися думкою селян, то тепер все вирішуватиме адміністрація парка, підкоряючись вказівкам зверху, з Києва. Так і роздадуть по блату — кому гайок, кому ставок. Національний парк — ширма для захоплення землі», — вважає депутат Івано-Франківської облради Олександр Сич.

Селяни, що живуть біля президентської «хатинки», давно в образі на Ющенка. Вони розраховували, що, маючи в сусідах президента, житимуть як у Христа за пазухою, а їх, мовляв, «кинули».

«Газ провели тільки половині дворів. Так і не побудували обіцяних міні-заводів по переробці ягід-грибів, — обурюється депутат Богородчанської райради Михайло Головчук. — Роботу в обслуговуючому персоналі резиденції дали одиницям місцевих, хоч обіцяли працевлаштувати багатьох. У пансіонаті «Синьогора» більше року були проблеми з каналізацією, і фекалії скидали в річку Бистрицю».

У Івано-Франківській держадміністрації намагаються розвіяти сумніви і запевняють, що парк допоможе зберегти природу, підтримати екологічну рівновагу і розвинути туризм. «Після створення Карпатського парку, наприклад, кількість туристів виросла в п'ять разів. Отже парк буде вигідним для самих місцевих жителів — частина грошей піде на потреби сусідніх сіл. Ні про яку завуальовану приватизацію землі не може бути мови», — заспокоює представник управління охорони навколишнього середовища Івано-Франківщини Василь Головчак.

У Держуправлінні справами всі звинувачення також відмітають.

«Ніяких котеджів там будувати не будуть. Навпаки, ця територія стане заповідником, там дерева зрубати не можна буде. Ніхто не збирається відбирати ліс у селян. Національний парк буде створений в тих же розмірах, що і резиденція «Синьогора», — повідомив Іван Плачков, заступник керівника ДУСі, пише «Сегодня».