УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Смерть і біль у Євпаторії. Україна згадує трагедію

168
Смерть і біль у Євпаторії. Україна згадує трагедію

Сьогодні о 21.30 біля руїн будинку № 67 по вул. Некрасова в Євпаторії зберуться сотні людей із запаленими свічками, щоб вшанувати пам'ять 27 загиблих євпаторійців - мешканців 5-поверхівки, де рік тому, увечері 24 грудня, прогримів вибух.

Видео дня

Чекають тут і кримських рятувальників, яким вдалося тоді врятувати з-під завалів 21 людину. Будинок до кінця так і не розібрали: жителям про трагедію і зараз нагадує «коробка» з трьох під'їздів, які не потерпіли від вибуху. Біля огородженого периметра - сосна з траурною чорною зіркою і живі квіти.

«Коли побачила, як продають ялинки і новорічні іграшки, на мене замість святкового настрою нахлинули жахливі спогади, - каже пенсіонерка Євдокія Цикунова. - Моя внучка в момент вибуху саме приміряла новорічний костюм, і раптом як гримнуло! Вона в істериці потім тремтіла від переляку. Але слава Богу, ми цілі, а он у сусідів - у кого пів сім'ї, у кого всі загинули ... Кажуть, час лікує - але це не той випадок », пише «Сегодня».

За відгуками багатьох мешканців, яким видали ордери на нові квартири, якість житла виявилася невтішною - майже всі гроші державної матеріальної допомоги (40-60 тисяч) довелося витратити на ремонт. До вироку суду, за яким винними визнали начальника, майстра і зварника комунального підприємства «Жиліщнік-1» (терміни ув'язнення 6, 7 і 8 років), у мешканців немає однозначного ставлення.

«Чи тих покарали чи ні, мені важко сказати, - ділиться Віра Бугаєнко. - Бог розсудить. Ми ж не раз усім домом писали заяви: приберіть ці балони! Є ж начальство у них і вище, вони теж повинні були стежити. А у цих людей із ЖЕКу теж сім'ї, діти - шкода їх. Але вони хоча б живі». Іншим родичам загиблих вирок здався м'яким: «Загинуло 27 людей! Їх ніхто не воскресить, а тут на трьох лише термін в третину життя ...» За два тижні до скорботної річниці зварювальник, засуджений на 8 років, звернувся до апеляційного суду із заявою - просить виправдання за двома статтями і амністію. Його адвокат стверджує: «Є величезні сумніви в тому, що це газ вибухнув».

Рік тому людей насторожило те, що влада одразу назвали причину вибуху - побутовий газ. Коли рятувальники знайшли 12 балонів, які не рзірвалися - одні з киснем, інші з ацетиленом, офіційна версія одержала коректування в бік розгерметизації балонів та накопичення вибухонебезпечної маси в підвалі. За висновком урядової комісії, вибух стався через те, що «газова суміш вступила в контакт з паливно-мастильними матеріалами». Звідки виходила фатальна іскра, так і не з'ясували, але "собак" повісили на ЖЕК.