УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Європейський суд став на захист львіських вчителів

162
Європейський суд став на захист львіських вчителів

Українські вчителі повертають свої гроші через Європейський суд з прав людини.

Видео дня

Суд у Страсбурзі задовольнив вимогу львівських педагогів щодо виплати боргу на оздоровлення та за вислугу років.

До Європейського суду звернулися 62 вчителі з Львівщини, але практично половина з них в силу різних обставин відмовилася від процесу, розповів голова Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов.

Основна причина – це погрози, залякування та психологічний тиск, а кількох освітян змусили написати письмові заяви про відмову.

«Ми повідомили про методи впливу на вчителів до Європейського суду, і про те, що заяви взято під тиском. Суд прийняв нашу аргументацію», - каже Соколов.

Керівник головного управління освіти Львівщини Павло Хобзей заперечує інформацію про будь-який тиск на вчителів зі свого боку, додаючи, що «на цю тему навіть розмови не було».

Він також повідомив, що виплати вчителям закінчилися вже цього року.

Справді, допоки тривав процес у міжнародній інституції, майже 90 % вчителів управління освіти вже виплатило заборговані гроші, каже Соколов. Але судові рішення освітян держава виконувала впродовж семи років, і ці гроші знецінилися в десяток разів, додає голова профспілки. А відтак, подаючи позови, вчителі розраховували на моральну компенсацію, пише "Німецька Хвиля".

Сім дрогобицьких вчителів, що вже виграли справу, отримають від держказначейства по 600 євро, і ще одна львівська вчителька вже отримала тисячу євро. На розгляді перебувають ще з два десятки справ освітян з Львівщини. Приблизно стільки ж справ вже виграли українські вчителі загалом в України: позови були з Нової Каховки, Сум та Олександрії, повідомив Соколов. Справа українських вчителів вже є в окремому процесуальному проваджені, з огляду на прецедент, додав Соколов. До кінця тижня до суду буде скеровано ще п’ять скарг від львівських освітян, яким затягують виплати згідно з рішеннями.