УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Газпром отримав доступ на внутрішній європейський ринок

189
Газпром отримав доступ на внутрішній європейський ринок

Французька енергетична компанія EDF погодилася надати "Газпрому" доступ на внутрішній ринок в обмін на частку в газопроводі "Південний потік" (South Stream).

Видео дня

Про це повідомляє агентство Reuters.

EDF пропонує російському газовому монополісту отримувати електроенергію в Європі в обмін як плату за газ.

Джерела, близькі до переговорів компаній, стверджують, що "Газпром" в обмін на участь EDF в "Південному потоці" може також отримати частку у французьких атомних електростанціях. Дана структура угоди допомогла б енергетичного холдингу обійтися без збільшення боргового тягаря.

Зараз власниками проекту на паритетних засадах є "Газпром" і італійська Eni. На початку грудня ці дві компанії підписали з EDF меморандум про взаєморозуміння. Згідно з документом, EDF повинна стати третім учасником проекту. Офіційний тристоронній договір може бути підписаний впродовж трьох місяців.

Раніше повідомлялося, що EDF може отримати до 20 відсотків газопроводу. Яку частку віддадуть кожен з існуючих учасників проекту, наразі невідомо.

Раніше EDF планувала взяти участь у конкуруючому з "Південним потоком" проекті Nabucco, по якому газ повинен бути доставлений в обхід Росії. Проте пізніше акціонери проекту вважали за краще німецьку RWE.

Газопровід "Південний потік" планованої потужністю в 47-63 мільярдів кубометрів газу на рік буде побудований до 2013 року. "Потік" повинен пройти з Росії в Болгарію по дну Чорного моря (900 кілометрів). Потім маршрут труби роздвоюється: через Грецію по дну Адріатики на південь Італії і через Сербію і Угорщину до Австрії, пише Lenta.ru.