УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Заробітчани не поспішають повертатися в Україну

198
Заробітчани не поспішають повертатися в Україну

У Чехії добігла кінця програма добровільного повернення на батьківщину іноземних заробітчан. З неї скористалися 2300 іноземців, які втратили роботу. Чеській скарбниці вся акція коштувала близько 4,3 мільйона євро.

Видео дня

Проект добровільного повернення безробітних чужинців додому чеське міністерство внутрішніх справ започаткувало в лютому. Охочі отримували від держави по п’ятсот євро подорожніх і квиток на літак. «Ми не сподівалися, – каже начальник відділу міграційної політики МВС Томаш Гайшман, – що число поворотців сягне двох тисяч, і те, що їх виявилося понад дві тисячі, вважаємо за великий успіх». Найчисленніші учасники програми – монголи, в’єтнамці та узбеки.

Українців, які, втративши роботу на чеських підприємствах, погодилися залишити країну, – одиниці. Томаш Гайшман пояснює це вкрай несприятливою економічною ситуацією в Україні. Залишаючись у Чехії, українець все ж таки має свій шанс (наприклад, нелегальне працевлаштування), а вдома, твердить знавець чеської міграційної політики, залишається без шансів.

Проект (надалі вдаватись до якого міністерство не планує) подбав і про нелегальних заробітчан. Таких відлетіло – 150, і п’ятдесят з них – українці. Ті, що не скористалися з подорожніх сум, дістали від чеського МВС своєрідний «подарунок»: термін заборони на перебування в Чехії їм визначено мінімальний. Натомість в разі примусового видворення з країни нелегал може стати «нев’їздним» на термін до десяти років, зазначає "Німецька Хвиля".