НБУ вказав уряду, де взяти гроші на Євро-2012

239
НБУ вказав уряду, де взяти гроші на Євро-2012

Нацбанк зумів переконати уряд найближчим часом реструктуризувати борг перед ним на суму понад $1 млрд, позичений ще у середині 1990-х років. Це дозволить НБУ розформувати 4 млрд грн резервів і направити збільшені доходи на фінансування Євро-2012, вважають в раді НБУ.

Але банкіри відзначають, що пролонгація рефінансування проблемних банків збільшить витрати НБУ і понизить об'єм коштів, на які уряд зможе розраховувати в 2010 році.

30 листопада рада Нацбанку підтвердила рішення правління НБУ про те, що суму перевищення доходів регулятора над витратами в січні-вересні 2009 року – 608,216 млн. грн – слід направити до держбюджету. Ці зміни внесені до кошторису НБУ на 2009 рік.

Видео дня

«Після оформлення необхідних формальностей 608 млн. грн можуть бути зараховані на рахунки Держказначейства», - сказали в НБУ. Ці кошти повинні бути направлені на підготовку до Євро-2012 напередодні визначення UEFA 10-11 грудня переліку українських міст, які приймуть матчі цього чемпіонату. Також рада регулятора затвердила на посаді заступника голови НБУ Василя Пасічника і погоджувала рішення правління про звільнення колишнього зампреда Олександра Савченка.

Діючий закон «Про держбюджет на 2009 рік» зобов'язує НБУ перерахувати на фінансування підготовки до Євро-2012 суму перевищення валових доходів над витратами у розмірі 9,8 млрд грн, але такої суми у регулятора не опинилося через велике резервування, передає «Коммерсант-Украина».

«Коли розглядалося питання кошторису НБУ і його резервів, присутній на раді в.о. міністра фінансів (Ігор Уманський. – Ред.) цікавився порядком формування резервів, - розповів член ради НБУ Василь Горбаль.– Йому було сказано, що резерви формуються під рефінансування, і серед зарезервованих активів була вказана проблема неврегульованої заборгованості Кабміну, вирішивши яку, можна відкоректувати резерви».